Тисячі протестувальників у Гонконзі вимагають відставки лідерки території Керрі Лам, вважаючи недостатньою заяви про призупинення розгляду законопроекту про екстрадицію у Китай.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

За словами активістів, заяви Керрі Лама про відкладення розгляду законопроекту є недостатніми, і документ мають відкликати назавжди.

Також протестувальники вважають, що лідерка території має піти у відставку через використання поліцією сили у сутичках, які відбулися у Гонконзі 12 червня.

Нагадаємо, 9 червня відбулася найбільша політична демонстрація в Гонконзі з моменту його переходу від британського до китайського правління в 1997 році в межах угоди «одна країна, дві системи», що гарантує особливу автономію, включаючи свободу зібрань, свободу преси й незалежну судову систему.

«Громадянський фронт за права людини», який організував акцію, заявив про понад 1,3 мільйона учасників. Також демонстранти перекрили дві ключові траси в регіоні. На знак протесту зачинили десятки підприємств, ресторанів та магазинів. Крім цього демонстрацію підтримали і в інтернеті: два гонконзьких порносайти припинили свою роботу і розмістили повідомлення із закликами вийти на вулиці.

Підставою для протестів стали зміни законодавства про екстрадицію на материковий Китай.

12 червня під час багатотисячних протестів у Гонконзі правоохоронці почали силовий розгін демонстрантів. Поліція застосувала сльозогінний газ та стріляла гумовими кулями в учасників мирних акцій проти змін до закону про екстрадицію на материковий Китай. За даними адміністрації лікарні Гонконгу, станом на вечір 12 червня 72 людини шпиталізували.

15 червня влада Гонконгу відклала законопроект про екстрадицію до Китаю. Закон відклали на «невизначений термін».

Поділитись: