Після масових протестів у Гонконгу лідерка території Керрі Лам відклала законопроект про екстрадицію до Китаю. Закон відклали на «невизначений термін».

Про це повідомляє агентство Reuters.

«Керрі Лам у суботу на невизначений час відклала запропонований закон, який дозволив би екстрадицію до материкового Китаю», — йдеться у повідомленні.

Раніше про намір уряду Гонконгу оголосити про припинення розгляду закону про екстрадицію до материкового Китаю повідомляли місцеві ЗМІ.

Нагадаємо, 9 червня відбулася найбільша політична демонстрація в Гонконзі з моменту його переходу від британського до китайського правління в 1997 році в межах угоди «одна країна, дві системи», що гарантує особливу автономію, включаючи свободу зібрань, свободу преси й незалежну судову систему.

«Громадянський фронт за права людини», який організував акцію, заявив про понад 1,3 мільйона учасників. Також демонстранти перекрили дві ключові траси в регіоні. На знак протесту зачинили десятки підприємств, ресторанів та магазинів. Крім цього демонстрацію підтримали і в інтернеті: два гонконзьких порносайти припинили свою роботу і розмістили повідомлення із закликами вийти на вулиці.

Підставою для протестів стали зміни законодавства про екстрадицію на материковий Китай.

12 червня під час багатотисячних протестів у Гонконзі правоохоронці почали силовий розгін демонстрантів. Поліція застосувала сльозогінний газ та стріляла гумовими кулями в учасників мирних акцій проти змін до закону про екстрадицію на материковий Китай. За даними адміністрації лікарні Гонконгу, станом на вечір 12 червня 72 людини шпиталізували.

Поділитись: