У Грузії продовжуються протести — сотні людей зібралися під парламентом
8 березня біля будівлі парламенту Грузії у Тбілісі знову зібралися противники законопроєкту про «іноземних агентів». На відміну від зібрання напередодні, протестувальники зібралися не стихійно, а організовано — у кілька колон.
Про це повідомляють «Новости-Грузия» та «Эхо Кавказа».
За даними ЗМІ, окремою колоною на акцію прийшли студенти під гаслом «Ні російському закону». Також серед присутніх були учасниці Жіночого маршу, які традиційно влаштували ходу до Міжнародного дня боротьби за права жінок.
Лідери опозиційних партій Грузії також закликали своїх прихильників зібратися біля будівлі парламенту. В найбільшій опозиційній партії Грузії «Єдиний національний руху» вимагають негайно та безумовно вилучити «російський закон» із парламенту, накласти особисту відповідальність на його ініціаторів, а також негайно звільнити всіх політв'язнів, «яких заарештували за захист європейського майбутнього Грузії».
За даними ЗМІ, територія перед парламентом повністю заповнена людьми, а метро не справлялося з потоком людей, які йшли на акцію. Також повідомляється, що співробітники поліції підходили до окремих учасників акції та без пояснень вимагали відкривати сумки для огляду.
Доповнено о 21:00. Грузинська журналістка Маріам Нікурадзе повідомила, що протестувальники розділилися на групи і підійшли до стін парламенту, співаючи національний гімн. Усередині, за огорожею будівлі парламенту, розташовані силовики. Протестувальники гупали руками по барикадах, у відповідь правоохоронці розганяли їх водою, але люди все ж повалили загородження.
Увечері 8 березня Міністерство внутрішніх справ також повідомило про затримання ще 10 людей за непокору поліції під час протестів. У МВС заявили, що затримані йшли на акцію протесту біля будівлі парламенту та несли із собою електрошокери, кийки, каміння, піротехніку, фарбу та інші заборонені речі. Тож правоохоронці затримали вже 76 людей.
Також у МВС повідомили, що для охорони громадського порядку будуть проводити перевірку та поверховий огляд учасників мітингу біля парламенту.
Що передувало?
7 березня під будівлю грузинського парламенту прийшли десятки тисяч людей на протест. Вони виступали проти ухвалення законопроєкту про «іноземних агентів» — на зразок російського. Мітингувальників підтримала президентка Грузії Саломе Зурабішвілі, яка обіцяє ветувати закон.
Між протестувальниками та правоохоронцями спалахнули сутички, а поліціянти почали застосовувати проти демонстрантів перцевий спрей та водомет. Мітингувальники прорвали барикаду, але згодом силовикам вдалося відтіснити демонстрантів від парламенту.
США та ЄС розкритикували грузинський закон про «іноагентів», підтримавши мітингувальників. У Євросоюзі назвали законопроєкт «дуже поганим розвитком подій для Грузії та її народу». А у США зауважили, що мають низку інструментів, які «дозволяють притягти до відповідальності будь-кого в будь-якій країні світу, хто причетний до придушення» мирних зібрань.
Міністерство закордонних справ України висловило солідарність із грузинським народом та зазначило, що також вважає, що законопроєкт про «іноземних агентів» у його нинішній редакції суперечить європейським цінностям і стандартам.