У Києві не можуть щепити вакциною Pfizer усіх охочих попри обіцянку МОЗ. Не вистачить вакцин — координатор
У Києві наразі немає достатньої кількості доз вакцини Pfizer, щоб зробити щеплення всім охочим у центрах масової вакцинації. Поки що нею продовжать вакцинувати тільки пріоритетні групи: літніх людей (60+) та колективи компаній. Також щеплення робитимуть освітянам, соціальним імедичним працівникам, співробітникам органів центральної влади таорганів місцевого самоврядування, яких нещепили раніше.
Про це нам повідомив координатор вакцинації в Києві Василь Животенюк. Хоча 12 липня у МОЗ запевнили, що Pfizer став доступним для всіх українців, які хочуть щепитися в одному із центрів вакцинації.
Животенюк зазначив, що Міністерство охорони здоров'я хоч і намагається поширити вакцинацію на якомога більше українців, але достатньої кількості препаратів для цього не виділяє.
За його словами, коли уряд розпочав щеплення препаратом Pfizer колективів компаній, необхідних доз для цього не виділив. Тому це довелося робити вакцинами, які були призначені для другого щеплення людей із попередніх етапів, оскільки частину з них не використали.
Він зазначив, що зараз у Києві є 28 тисяч доз вакцини Pfizer для першого щеплення та 97 тисяч доз для щеплення тих, хто вже отримав першу дозу.
За словами Животенюка, у МОЗ пропонують використати наявні залишки для вакцинації охочих, а для вакцинації другою дозою тих, хто вже отримав щеплення, пропонують використати партію, яка має прилетіти в Україні у липні. Однак чи точно відбудеться така поставка, посадовець не знає.
Тож Животенюк розповів, що поки що у столиці планують використовувати Pfizer лише для вакцинації колективів компаній та людей віком від 60 років, оскільки на вакцинацію усіх охочих у Київ не надійшло жодної дози.
Він розповів, що досі немає рішення про вакцинацію всіх охочих і з боку київської влади. Чи постановить вона використати залишки вакцин на щеплення усіх вікових груп, Животенюк сподівається отримати відповідь до кінця 12 липня.
Нагадаємо, раніше Міністерство охорони здоров'я повідомило, що американська вакцина проти коронавірусу від компаній Pfizer та BioNTech тепер доступна для всіх охочих в українських центрах масової вакцинації.
В Україні вже діють приблизно 200 центрів щеплень проти коронавірусу. Вакцинують як тих, кого попередньо запросили на щеплення, так і тих, хто записаний, але прийшов без запрошення. Для них є дві окремі черги. Але пріоритет надається літнім людям.
Для вакцинації потрібно записатися до листа очікування вакцинації проти COVID-19 через «Дію» або гарячу лінію МОЗ. Для щеплення у Києві можна також записатися через портал для пацієнтів Helsi.me.
Вакцинація в Україні
Вона триває з 24 лютого. Щеплення роблять такими препаратами:
- CoviShield (та сама вакцина Oxford/AstraZeneca, яку виготовляють в Індії) — Україна отримала 500 тисяч доз;
- AstraZeneca, яку виготовляють у Південній Кореї — Україна отримала 367 200 доз;
- AstraZeneca, яку виготовляють в Італії, — Україна отримала 705 600 доз;
- CoronaVac — Україна отримала 1,9 мільйона доз;
- Pfizer — Україна отримала 1 131 390 доз у межах COVAX та 367 370 доз у межах прямого контракту.
Згідно з Національним планом вакцинації проти коронавірусу, з травня в Україні мають робити щонайменше по 5,6 млн щеплень щомісяця. Для цього щодня потрібно вакцинувати приблизно 182 тисячі людей.
Водночас поки що таких темпів досягнути не вдалося. Так, у травні загалом зробили 425 тисяч щеплень, а в червні — 1 млн 552 тисячі.