У МОЗ роз’яснили, чи можна вакцинуватися проти COVID-19 одночасно з іншими щепленнями
У Міністерстві охорони здоров'я роз'яснили, чи можна вакцинуватися проти COVID—19 одночасно зі щепленнями проти інших хвороб.
Про це повідомили у пресслужбі МОЗ.
Там зазначають, що Національна технічна група експертів з імунізації рекомендує проводити планову вакцинацію проти інших хвороб з інтервалом у 28 днів після отримання другої дози вакцини проти COVID-19.
Водночас у разі необхідності можна скоротити цей інтервал до 14 днів, зазначили у відомстві. Вакцинацію проти COVID-19 можна провести через 14 днів після щеплення проти інших інфекційних хвороб.
У МОЗ уточнили, що ці рекомендації не стосуються вакцинації за екстреними показаннями. Її можна робити незалежно від часу отримання щеплення проти COVID-19. Водночас обидві дози «антиковідної» вакцини зараховуються.
Зазначимо, що в Україні за минулу добу, 9 липня, зробили 114 660 щеплень проти коронавірусу — це рекордна добова кількість від початку вакцинальної кампанії. Уже третю добу поспіль в Україні встановлюють рекорди за кількістю щеплень.
Вакцинація в Україні
Вона триває з 24 лютого. Щеплення роблять такими препаратами:
- CoviShield (та сама вакцина Oxford/AstraZeneca, яку виготовляють в Індії) — Україна отримала 500 тисяч доз;
- AstraZeneca, яку виготовляють у Південній Кореї — Україна отримала 367 200 доз;
- AstraZeneca, яку виготовляють в Італії, — Україна отримала 705 600 доз;
- CoronaVac — Україна отримала 1,9 мільйона доз;
- Pfizer — Україна отримала 1 131 390 доз у межах COVAX та 367 370 доз у межах прямого контракту.
Згідно з Національним планом вакцинації проти коронавірусу, з травня в Україні мають робити щонайменше по 5,6 млн щеплень щомісяця. Для цього щодня потрібно вакцинувати приблизно 182 тисячі людей.
Водночас поки що таких темпів у країні досягнути не вдалося. Так, у травні загалом зробили 425 тисяч щеплень, а в червні — 1 млн 552 тисячі щеплень.
- Поділитися: