У Кремлі назвали переговори Росії та США невдалими, а законопроєкт про нові санкції — «ініціативою з розриву відносин»
У Кремлі негативно оцінили нещодавні перемовини Росії зі Сполученими Штатами та НАТО. Крім того, там вважають законопроєкт американського Сенату про нові санкції проти РФ «ініціативою з розриву відносин».
Про це на брифінгу повідомив речник президента Путіна Дмитро Пєсков, цитує «Интерфакс».
Сенат США у день переговорів НАТО та РФ опублікував законопроєкт про санкції, які пропонують накласти у разі повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Вони також стосуються президента РФ Володимира Путіна.
«Поєднання цих заяв і переговорів — це спроба чинити тиск на Москву. Він (законопроєкт — ред.) апріорі безглуздий, бо йдеться про санкції, які з урахуванням неминучої адекватної відповіді можна прирівняти до ініціативи з розриву відносин», — заявив Пєсков.
Він вважає, що такі законопроєкти не допомагають знайти шляхи для порозуміння. Прокоментував Пєсков і переговори Росії зі США 10 січня та Росії з НАТО 12 січня. За його словами, були «позитивні нюанси», але їх недостатньо.
«Переговори були ініційовані для того, щоб отримати конкретну відповідь на поставлені принципові питання. Ось із цих принципових питань зафіксовані розбіжності. Це погано», — сказав речник.
Вимоги Росії
Ще у грудні на тлі стягнення російських військ до українських кордонів Міністерство закордонних справ Росії опублікувало свій проєкт документів про гарантії безпеки з боку США та НАТО, де закликало їх не розширювати Альянс на схід і не включати до нього держави, які раніше входили до СРСР, зокрема Україну.
Окрім того, Росія вимагає від держав-членів НАТО відмовитися від будь-якої військової діяльності на території України, а також інших держав Східної Європи, Закавказзя та Центральної Азії, не розміщувати додаткові збройні сили та озброєння на території всіх інших держав Європи тощо.
Позиція НАТО
Генсек Єнс Столтенберг заявив на пресконференції після зустрічі між 30 членами НАТО та Росією, що сторони здійснили «серйозний прямий обмін інформацією» щодо ситуації з Україною та її наслідків для європейської безпеки.
Столтенберг сказав, що союзники за НАТО закликали Росію до деескалації ситуації на кордоні з Україною, де РФ продовжує нарощувати війська.
Крім того, у НАТО підтвердили важливість діалогу, але запевняють, що йти на компроміс із вимогами Росії не будуть. Наприклад, в Альянсі не обіцятимуть не розширюватися, оскільки «кожна країна може самостійно обрати свій безпековий шлях».
Раніше у НАТО неодноразово стверджували, що Росія не може перешкодити Україні зблизитися з Альянсом і не має права голосу в цьому питанні.