У Лівані під посольством США сталися сутички між поліцією та протестувальниками

Поблизу посольства США в Лівані сталися сутички між поліцією та демонстрантами, які протестують проти рішення президента США Дональда Трампа визнати Єрусалим столицею Ізраїлю.

Поблизу посольства США в Лівані сталися сутички між поліцією та демонстрантами, які протестують проти рішення президента США Дональда Трампа визнати Єрусалим столицею Ізраїлю.

Сили безпеки 10 грудня застосували сльозогінний газ і водомети, відганяючи декілька сотень протестувальників від посольства, після того як вони закидали будівлю пляшками із запалювальною сумішшю і розпалили багаття на вулиці, повідомляє Reuters.

У Лівані живуть сотні тисяч палестинських біженців.

Увечері 9 грудня у шведському місті Гетеборг 20 людей у масках закидали синагогу пляшками із запальною сумішшю.

Глава Єврейської асамблеї Гетеборга не виключив, що інцидент може бути пов'язаний з ситуацією, що склалась у Єрусалимі.

За даними Reuters, після нападу на синагогу у Гетеборзі, поліція підвищила безпеку навколо синагог в Стокгольмі.

На засіданні Радбезу ООН постійний представник Ізраїлю при ООН Дані Данон закликав усі держави світу визнати Єрусалим столицею Ізраїлю та перенести туди свої посольства.

Радбез не підтримав рішення Трампа про перенесення столиці Ізраїлю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто розбрату: що потрібно знати про  визнання Єрусалима столицею Ізраїлю

Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп оголосив про рішення визнати столицею Ізраїлю Єрусалим, а також про  намір  перенести посольство США в Ізраїлі до Єрусалиму. Наразі американське посольство розташоване у Тель-Авіві.

Прем'єр Ізраїлю підтримав рішення американського президента.

Таке рішення Трампа викликало численні протести по всьому світу. Відтак, на палестинській території, зокрема, палили портрети Трампа, а рух ХАМАС пообіцяв улаштувати 9 грудня «день гніву».

Палестинці вважають східну частину Єрусалиму своєю територією. Її армія Ізраїлю відбила у 1967 році і приєднала до решти міста постановою парламенту у 1980 році.

ООН вважає східний Єрусалим окупованою територію, у той час як влада Ізраїлю вважає його своїм.