У Мінветеранів заявили про травми від тортур у звільнених з полону українців

У Міністерстві у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб заявили, що у частини звільнених з полону українців є щелепно—лицеві пошкодження, які вони отримали зокрема через тортури і знущання.

Про це повідомила радниця очільника міністерства з медичних питань Тетяна Тімошенко, передає пресслужба відомства.

«В першу чергу звільнені з полону потребують стоматологічного втручання, зокрема зі складними маніпуляціями, імплантацією, які будуть надані їм безоплатно ... Також, в тих, хто був позбавлений особистої свободи, спостерігаються кардіологічні проблеми, в деяких наявні щелепно-лицеві пошкодження, зокрема через зазнані в полоні тортури та знущання», — заявила Тімошенко.

У Мінветеранів зазначили, що звільнені політв’язні перебувають зараз в клініці «Феофанія. Їм також безоплатно надають юридичні консультації, зокрема щодо відновлення документів.

«Це потрібно зокрема й для того, аби надалі комісія могла опрацювати їхні звернення щодо виплати їм сто тисяч гривень матеріальної допомоги», — зазначив начальник управління Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Сергій Мокренюк.

Раніше лікарі клініки «Феофанія» повідомляли, що у всіх звільнених політв'язнів є прояви посттравматичного стресового розладу. У критичному стані пацієнтів не було. Деякі з них потребують стоматологічної допомоги, у деяких у полоні сталося загострення хронічних хвороб.

Нагадаємо, 29 грудня, відбувся великий обмін утримуваними особами між Україною і так званими «ДНР» і «ЛНР». З полону бойовиків повернулися 76 українців, зокрема журналіст Станіслав Асєєв, який перебував у полоні понад 2 роки. СБУ оприлюднила імена всіх звільнених з полону українців: це 12 військових і 64 цивільних.

У пресслужбі Володимира Зеленського зазначили, що всього звільнили 81 людину, але 5 залишилися на непідконтрольній території.

У межах обміну Україна передала бойовикам 127 людей, ще 14 відмовились брати участь в обміні. Українська влада зокрема передала колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілах на Інститутській у 2014 році, та бразильця Рафаеля Лусваргі.