У МОЗ пояснили, чому українські лікарі досі не отримали костюми, які закупили в Китаї

У Міністерстві охорони здоров'я пояснили, чому українські лікарі досі не отримали захисні костюми, які закупили у Китаї на 40% дорожче за вартість вітчизняних костюмів.

Про це в інтерв'ю BBC Україна розповів міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

За словами міністра, коли МОЗ і постачальник укладали договір, то за ним костюми до України мали привезти до 1 травня. Але 25 квітня міністерство отримало лист про те, що Державна митна служба Китаю ввела обмеження на експорт костюмів і засобів захисту.

«За останньою інформацією, костюми вже в Пекіні. Їх вантажать. Перший борт вилітає завтра (15 травня, розмова записана 14 травня — ред.). Мають прибути до України найближчими днями. Є затримка з постачанням — це форс-мажор, бо це було рішення китайської влади і стосувалося не тільки товарів для України, а і для багатьох інших країн», — запевнив Степанов.

Про закупівлю костюмів для лікарів дорожче на 40% повідомила 21 квітня народна депутатка від «Голосу» Олександра Устінова. Так, «Медичні закупівлі» за вказівкою МОЗ знайшли костюми у вітчизняного виробника й «збили» ціну з орієнтовних 400 гривень за штуку до 245.

Однак МОЗ вже після тендеру поставило більш жорсткі умови до сертифікації костюмів і скасувало тендер, після чого власний тендерний комітет МОЗ менш ніж за добу знайшов необхідні костюми в Китаї — за 488 гривень (загалом 34,8 мільйона за 71 тисячу костюмів).

Устінова зазначає, що навіть враховуючи нові вимоги МОЗ, такі костюми можна купити за ціною 300 гривень.

Зі свого боку, у Міністерстві охорони здоров’я всі обвинувачення відкидають. Заступниця міністра Світлана Шаталова заявила і на брифінгу, і у себе на Facebook, що костюми, про які домовилися «Медичні закупівлі», не відповідають вимогам, тому й закупили закордонні.

В Україні з початку епідемії вже підтвердили 17 330 випадків інфікування коронавірусом. Загалом 4 473 пацієнти вже одужали від коронавірусного захворювання, а 476 — померли від ускладнень.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!