У М'янмі сотні тисяч людей вийшли на протест проти влади військових. У країні почався загальний страйк
У великих містах М'янми на вулиці вийшли сотні тисяч людей: вони протестують проти військового перевороту, який стався у країні 1 лютого.
Так, протестувальники заявили про початок загального страйку в країні. Вони вимагають негайного відсторонення військових від влади, а також звільнення лідерки керівної партії «Національна ліга за демократію» Аун Сан Су Чжі та інших високопосадовців.
Водночас військові через підконтрольні медіа закликають демонстрантів припинити протести.
«Координатори протестів підштовхують людей до конфронтації, в якій вони загинуть», — заявили в новинах ведучі державного телеканалу MRTV.
Внаслідок таких заяв Facebook видалив сторінки MRTV за порушення стандартів соцмережі, включаючи політику щодо насильства і підбурювання. Через цю ж причину Facebook видалив головну сторінку військових.
Зазначимо, що вже відомо про щонайменше три жертви протестів проти військового перевороту у М'янмі. Першою померлою стала 20-річна дівчина, якій 9 лютого поцілили в голову під час розгону силовиками масового протесту.
Ще двоє протестувальників загинули під час акцій 20 лютого: одна людина померла внаслідок пострілу в голову, інша — після смертельного поранення в груди. Військова влада також повідомила про одного загиблого поліцейського.
Що відбувається у М'янмі?
У М’янмі військові 1 лютого влаштували державний переворот. Вони відсторонили від влади та затримали лідерку керівної партії «Національна ліга за демократію» (НЛД) Аун Сан Су Чжі та інших високопосадовців. Військові заявили, що затримання стали відповіддю на «фальсифікацію» парламентських виборів, які відбулися в країні в листопаді 2020 року.
Влада в М'янмі перейшла до головнокомандувача збройними силами Мін Аун Хлаіна. Раніше він погрожував скасувати Конституцію, якщо, за його словами, закони не будуть виконуватися. Тоді військові заперечували, що головнокомандувач погрожував влаштувати державний переворот.
3 лютого Аун Сан Су Чжі звинуватили в незаконному зберіганні рацій удома, а пізніше — у нібито порушенні закону про ліквідацію надзвичайних ситуацій. Водночас президента країни Він М'їна звинувачують у «порушенні карантину». Обидвох посадовців затримали військові.
Міжнародна спільнота та правозахисні організації загалом засудили дії військових. Хоча деякі країни, як-от Китай, заявили про підтримку влади Мін Аун Хлаіна.