США запроваджують санкції проти лідерів військового перевороту в М'янмі
Президент США Джо Байден анонсував введення санкцій проти лідерів військового перевороту в М'янмі та членів їхніх родин. Також Сполучені Штати закликали військовий уряд відмовитися від влади та не застосовувати насильство до протестувальників.
Про це йдеться в заяві на сайті Білого дому.
За словами Байдена, він затвердив розпорядження, яке дозволяє ввести санкції проти лідерів перевороту, пов'язаних із ними підприємств і членів їхніх родин. Перший список санкцій президент обіцяє затвердити впродовж тижня.
Крім того, у США планують заблокувати для військових М'янми доступ до 1 мільярда доларів державних коштів, які зберігаються у Сполучених Штатах.
«Ми також збираємося ввести жорсткий контроль над експортом. І заморожуємо американські активи, які приносять користь урядові М'янми, зберігаючи підтримку галузі охорони здоров’я, груп громадянського суспільства та інших сфер, які безпосередньо приносять користь жителям М'янми», — анонсував Байден.
Політик також закликав військових відмовитися від влади та звільнити цивільних лідерів, зокрема лідерку керівної партії Аун Сан Су Чжі та президента Він М'їна.
Що відбувається у М'янмі?
У М’янмі військові 1 лютого влаштували державний переворот. Вони відсторонили від влади та затримали лідерку керівної партії «Національна ліга за демократію» (НЛД) Аун Сан Су Чжі та інших високопосадовців. Військові заявили, що затримання стали відповіддю на «фальсифікацію» парламентських виборів, які відбулися в країні в листопаді 2020 року.
Влада в М'янмі перейшла до головнокомандувача збройними силами Мін Аун Хлайна. Раніше він погрожував скасувати Конституцію, якщо, за його словами, закони не будуть виконуватися. Тоді військові заперечували, що головнокомандувач погрожував влаштувати державний переворот.
3 лютого Аун Сан Су Чжі звинуватили в незаконному зберіганні рацій удома, а президента країни Він М'їна — у нібито порушенні карантину. Обидвох посадовців затримали військові.
Міжнародна спільнота та правозахисні організації загалом засудили дії військових. Хоча деякі країни, як-от Китай, заявили про підтримку влади Мін Аун Хлайна.
Десятки тисяч людей у М'янмі продовжують виходити на акції протесту. Наприклад, у середу, 10 лютого, у найбільшому місті країни Янгон на протест вийшли 100 тисяч людей, передає The Guardian.
Для розгону протестувальників поліція використовує гумові кулі, водомети. Так, 9 лютого 19-річна дівчина отримала поранення в голову під час розгону протесту. Наразі вона у важкому стані. Її родичі розповідають, що шанси на виживання в дівчини незначні, передає BBC.
Протестувальники вимагають відставки військового уряду, звільнення Аун Сан Су Чжі та Він М'їна, а також скасування Конституції 2008 року, яка дала генералам право вето в парламенті та контроль над декількома міністерствами.
- Поділитися: