Військові М'янми звільнили понад 23 тисячі в'язнів на тлі протестів
В умовах посилення протестів проти державного перевороту збройні сили М'янми амністували 23 314 ув'язнених. Військові хочуть, щоб звільнені виконували свої обов'язки громадян і «грали свою роль у відновленні нації».
Про це вони заявили 12 лютого в День Союзу — національного державного свята, присвяченого об'єднанню країни, пише CNN.
У своїй заяві Асоціація допомоги політичним в'язням (AAPP) висловила «серйозне занепокоєння» тим, що амністія полягає в «звільненні місця для утримання політв'язнів».
Як повідомили військові, ув'язненим, які відбувають покарання за злочини, скоєні до 31 січня 2021 року, за будь-яке правопорушення також зменшать покарання.
У зверненні старший генерал м’янмської армії Мін Аун Хлаїнг заявив, що амністія в'язнів є частиною зусиль, спрямованих на побудову «демократичної країни з дисципліною».
Видання вказує, що немає жодних вказівок на те, що в межах амністії військові планують звільнити урядових міністрів або чиновників, затриманих внаслідок держперевороту. Також амністія навряд чи призведе до послаблення протестів.
Що відбувається у М'янмі?
У М’янмі військові 1 лютого влаштували державний переворот. Вони відсторонили від влади та затримали лідерку керівної партії «Національна ліга за демократію» (НЛД) Аун Сан Су Чжі та інших високопосадовців.
Військові заявили, що затримання стали відповіддю на «фальсифікацію» парламентських виборів, які відбулися в країні в листопаді 2020 року. Влада в М'янмі перейшла до головнокомандувача збройними силами Мін Аун Хлаїна.
3 лютого Аун Сан Су Чжі звинуватили в незаконному зберіганні рацій удома, а президента країни Він М'їна — у нібито порушенні карантину. Обидвох посадовців затримали військові.
Міжнародна спільнота та правозахисні організації загалом засудили дії військових. Хоча деякі країни, як-от Китай, заявили про підтримку влади Мін Аун Хлаїна.
Десятки тисяч людей у М'янмі виступили проти військового перевороту. Вони вимагають відставки військового уряду, звільнення Аун Сан Су Чжі та Він М'їна, а також скасування Конституції 2008 року, яка дала генералам право вето в парламенті та контроль над декількома міністерствами.
Приміром, у середу, 10 лютого, у найбільшому місті країни Янгон на протест вийшли 100 тисяч людей, передає The Guardian. Для розгону протестувальників поліція використовує гумові кулі, водомети. Так, 9 лютого 19-річна дівчина отримала поранення в голову під час розгону протесту. Наразі вона у важкому стані. Її родичі розповідають, що шанси на виживання в дівчини незначні, передає BBC.
- Поділитися: