У Путіна заявили про призупинення підготовки зустрічі «нормандського формату»

Прессекретар президента РФДмитро Пєсков заявив, щопідготовка досаміту в«нормандському форматі» наразі неведеться «через зміни позиції однієї зісторін переговорів».

Про це повідомляє РБК.

«Нормандський формат зазнає труднощів з тим, щоб підготувати саміт. Це затягує ситуацію і забирає цінний час. Поки підготовка вестися не може, оскільки змінюється запитна позиція однієї зі сторін», — заявив Пєсков.

За його словами, на сьогодні немає ніяких визначених термінів проведення зустрічі лідерів «нормандської четвірки».

Днями лідери Франції та Німеччини обговорили з Путіним підготовку зустрічі «нормандської четвірки»

У Кремлі також заявляли  дата зустрічі лідерів «нормандської четвірки» має бути узгоджена після розведення військ.

А міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявляв, що зустріч лідерів «нормандської четвірки» відклали через Росію.

У складі «нормандської четвірки» чотири країни: Україна, Німеччина, Франція та Росія. Зустрічі покликані вирішити збройний конфлікт на Донбасі.

Нагадаємо, 1 жовтня на переговорах у Мінську домовились розвести сили біля Петрівського та Золотого, того ж дня українська сторона погодилась формулу Штайнмаєра. Для початку процесу розведення тиша повинна протриматися щонайменше 7 днів.

В ОБСЄ заявили, що розведення має початися 7 жовтня, однак цього не сталося: кількома днями раніше бойовики обстрілювали ділянку розведення сил біля цих населених пунктів.

Згодом в Офісі президента повідомили, що розведення сил у Золотому наразі відклали через обстріли.

«Формула Штайнмаєра» — документ, який запропонував чинний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр ще тоді, коли був міністром закордонних справ ФРН і брав участь на рівні міністрів у зустрічах в «нормандському форматі».

«Формула» дуже коротка і передбачає лише, що окупована частина Донбасу має отримати тимчасовий особливий статус у день проведення на цих територіях місцевих виборів. Якщо ОБСЄ визнає ці вибори демократичними, Верховна Рада має закріпити цей особливий статус на постійній основі.

Про виведення військ та контроль з боку України за кордоном до виборів у формулі не йдеться.

Особливий статус — скорочена назва закону Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, який Рада ухвалила ще в 2014 році і кілька разів продовжувала, востаннє — до 31 грудня 2019 року, однак фактично закон ніколи не діяв.

Закон визначає, що особливий порядок місцевого самоврядування у Донецькій та Луганській областях здійснюють виключно органи місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах.

У статті 10 закону прописані умови, без виконання яких вибори на окупованих територіях неможливі:

  • виведення незаконних збройних формувань,
  • гарантії вільного волевиявлення,
  • недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму і свободи агітації.

Водночас Зеленський анонсував новий закон про особливий статус окупованої частини Донбасу.