У РФ заявили, що для постачання води до окупованого Криму проклали 32-кілометровий водогін. Він буде тимчасовим

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що силами російських військових до окупованого Криму проклали водогін довжиною у 32 кілометри.

Про це пише «ТАСС».

За словами Шойгу, водопровід є тимчасовим та має безперебійно постачати воду до окупованого півострова до завершення будівництва магістрального водогону.

Він заявив, що «важливо зазначити, що збройні сили беруть участь у розв'язані загальносуспільних питань», а новий водогін дозволив зняти «водну блокаду Криму».

Водночас заступник голови російського «Мінбуду» Максим Єгоров заявив, що втрати води у водогонах окупованого півострова сягають 70%, пише «Интерфакс».

Зокрема, у 2019-2020 роках в окупованому Криму було маловоддя: у деяких річках не залишилося навіть залишкової води, а у низці міст на півострові воду подавали за графіком. Підконтрольний Кремлю «глава» Криму Сергій Аксьонов стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.

Що треба знати про «водну блокаду» Криму?

Після незаконної анексії Криму Росією Україна перекрила канал, яким вода з материкової частини потрапляла на півострів. Цим забезпечували до 85% потреб Криму в прісній воді.

Українська влада наголошує, що за міжнародним правом окупаційна влада несе повну відповідальність за водопостачання та забезпечення населення цієї території іншими ресурсами.

Так званий глава Криму вимагав порушити в РФ кримінальні справи проти тих, хто перекрив Північно-Кримський канал. Водночас представництво президента України у Криму відкинуло всі звинувачення, нагадавши, що повну відповідальність несе окупаційна влада.