В окупованому Криму пересохла ще одна річка. У Сарису не залишилось навіть залишкової води ㅡ «Крим.Реалії»

Річка Сарису у Білогірському районі на території окупованого півострова Крим, лютий 2021 рік
Річка Сарису у Білогірському районі на території окупованого півострова Крим, лютий 2021 рікКрим.Реалії/Радіо Свобода

На території окупованого Криму пересохла ще одна річка ㅡ Сарису. Криза водопостачання на півострові загострюється.

Про це пише «Крим.Реалії».

Річка Сарису протікає через місто Білогірськ. Вона є лівою притокою річки Біюк-Карасу (Велика Карасівка) та має протяжність у 27 км.

Активіст громадського руху «Вільний Крим» з Білогірського району Решад Меметов зазначив, що у різні часи Сарису була і повноводною, і маловодною. Однак, наразі русло річки пересохло повністю ㅡ у ньому не залишилось навіть залишкової води.

«Це ще одне свідчення того, що посилюються проблеми дефіциту води у Криму. Надії на зимові опади не виправдалися», ㅡ сказав він.

Що у Криму з водою?

Її там катастрофічно не вистачає. Після анексії Україна перекрила канал, яким вода з материкової частини потрапляла на півострів. Цим забезпечували до 85% потреб Криму у прісній воді.

Підконтрольний Кремлю «глава» Криму Сергій Аксьонов стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень. Відтак з 7 вересня частині населення почали подавати воду строго за годинами. 19 вересня окупаційна влада анонсувала обмеження подачі води у низці населених пунктів ще й на південному березі півострова.

Позиція України

Українська влада наголошує, що за міжнародним правом окупаційна влада несе повну відповідальність за водопостачання та забезпечення населення цієї території іншими ресурсами.

Так званий глава Криму вимагав порушити в РФ кримінальні справи проти тих, хто перекрив Північно-Кримський канал. Водночас представництво президента України у Криму відкинуло всі звинувачення, нагадавши, що повну відповідальність несе окупаційна влада.