У США через спробу переїхати протестувальників затримали українця. Скоріш за все, він зробив це ненавмисне
31 травня в Міннеаполісі затримали Богдана Вечірка — громадянина США українського походження. Він був за кермом бензовоза, який в’їхав у натовп протестувальників проти насильницьких дій поліції через смерть Джорджа Флойда.
Водночас після цього почали розповсюджуватися повідомлення про те, що Вечірко був колишнім українським військовим і воював на сході України, хоча це не відповідає дійсності. Про це в етері hromadske розповіла керівниця української служби «Голосу Америки» Мирослава Гонгадзе.
«Наразі питання — чи зробив він це свідомо. Він точно не колишній український військовий», — сказала вона. Зазначимо, що дещо раніше про це заявив і Генеральний штаб Збройних сил України.
Журналістка також уточнила, що Вечірко — громадянин США українського походження, водій бензовоза, який незадовго до інциденту 31 травня відвіз бензин на заправку.
«Власник заправки пізніше говорив ЗМІ, що цей чоловік допомагав громаді», — додала Гонгадзе.
Керівниця української служби «Голосу Америки» наголосила: влада штату Мінесота, де розташований Міннеаполіс, схильна вважати, що то був нещасний випадок.
Після того, як вантажівка зупинилася і з неї вийшов Вечірко, частина людей його побила, водночас дехто з натовпу почав його захищати, бо він начебто намагався зупинити вантажівку.
«Поки що слідство ведеться, йому не висунуті звинувачення, він перебуває в слідчому ізоляторі», — додала Гонгадзе.
Нагадаємо:
- 46-річний афроамериканець Джордж Флойд помер 25 травня після того, як був затриманий поліцією у Міннеаполісі, головному місті штату Міннесота. Це сталося через заяву продавця супермаркету про використання Флойдом фальшивих банкнот. Поліцейський, який затримував чоловіка, притис його шию коліном і не відпускав навіть тоді, коли затриманий говорив, що не може дихати.
- В інтернет потрапило відео, на якому Флойд лежить на землі й кричить: «Я не можу дихати», а поліцейський тримає коліно у нього на шиї.
- Чотирьох поліцейських, які брали участь у затриманні Флойда, звільнили, а одного з них, який безпосередньо душив чоловіка, 29 травня взяли під варту. Йому висунули звинувачення в убивстві третього ступеня тяжкості (тобто вбивство було скоєне без наміру вбити, але без поваги до людської гідності).
- Історія Флойда спричинила хвилю протестів проти неправомірних дій поліції. Його фраза стала гаслом активістів, які протестують проти поліцейського насильства стосовно темношкірого населення США. Подекуди вони вийшли за межі мирних: люди підпалюють і трощать автівки й крамниці.
- Президент США Дональд Трамп закликав губернаторів усіх штатів активніше залучати сили Національної гвардії для вгамування протестів через убивство поліцейськими Джорджа Флойда. Якщо місцева влада відмовиться від таких дій, Трамп пригрозив направити до них військових.
- Сторонні медичні експерти, яких залучила сім'я убитого поліцейськими афроамериканця Джорджа Флойда, провели повторний розтин тіла загиблого і встановили, що чоловік помер від відсутності кровотоку в мозок.