У США створюють робота, який може виявити коронавірус за запахом. Поки на таке здатні лише собаки

Американський біотехнологічний стартап Koniku створює роботів, які могли б за запахом виявити коронавірус і зробити це швидше за звичайне тестування.

Про це повідомляє Bloomberg.

Розробники хочуть з'єднати нейрони із кремнієвим чипом, щоб створити такого робота, який може розпізнати різні запахи — від вибухових речовин до вірусів. Патогени виробляють леткі органічні сполуки, які виділяють хворі клітини. Спеціальний чип робота має відчути запах цих сполук і засвітитися.

Перші випробування роботів (їх назвали Konikore) почалися в середині вересня. Вони досліджуватимуть зразки пацієнтів, у яких виявили коронавірус, щоб порівняти, наскільки точно робот виявляє вірус у порівнянні з іншими методами.

Швидкі тест-випробування вже продемонстрували, що він може точно виявити наявність грипу А.За деякий час дослідники мають намір перевірити робота в «польових умовах» — в аеропортах Сан-Франциско та Сінгапуру.

Коронавірус можна виявляти за запахом?

Так, бо, як уже зазначалося, вражені клітини виділяють специфічні леткі сполуки.

З 23 вересня в головному аеропорту столиці Фінляндії — Гельсінкі-Вантаа — розпочалася пілотна експериментальна програма з перевірки пасажирів на COVID-19. Замість лабораторних і експрес-тестів там використовуватимуть чотирьох спеціально навчених собак.

Дослідження показують, що ці тварини здатні після належного тренування виявити коронавірус за допомогою свого нюху із майже 100-відсотковою точністю. У разі успіху програму планують масштабувати — а ще вона відкриває можливість для швидшого й доступнішого виявлення людей із COVID-19.

Мікроскопічний робот 

Крихітні мікрочипи вже давно знайшли застосування в медицині, однак до цього часу вони були нерухомими. Нещодавно група науковців зі США додала до такого чипу чотири «ноги», завдяки чому ним можна керувати.

На створення такого мікроробота вчених надихнуло оригамі (японське мистецтво складання фігурок із паперу). Вони закріпили до однієї зі сторін плаского мікрочипа дві пластини та під невеликим розрядом току змусили кінцівки пластин згинатися та рухатись.

Розробники пророкують використання цих роботів у мікроопераціях. Вони легко вводяться в організм та можуть знищувати ракові клітини чи бактерії.