У США українському хакеру висунули підозру у зламі бази даних Комісії з цінних паперів
У США висунули підозру українському хакеру і ще кільком особам у зв’язку з участю у схемі обміну інформацією. Їх звинувачують у тому, що вони отримали важливі дані шляхом проникнення в базу Комісії з цінних паперів і бірж США.
У вересні 2017 року Комісія повідомила про злам своєї корпоративної бази Edgar.
Згідно із заявою, 27-річний Олександр Єременко з Києва та інші його спільники отримали дані, серед яких 157 документів пов'язаних з фінансами.
У США певні, що хакери зламали сервер Edgar та поділились інформацією з мережею учасників біржової торгівлі.
Пізніше учасники торгів, що володіли інформацією, отримали незаконний прибуток у розмірі понад 4,1 мільйона доларів. Вони використовували інформацію, яку дістали унаслідок зламу, у період з травня по жовтень 2016 року.
В обвинувальному акті з 16 пунктів Міністерство юстиції США звинуватило Єременка та Артема Радченка у комп'ютерному шахрайстві.
Єременко у 2015 році вже притягали до кримінальної відповідальності за крадіжку понад 150 000 корпоративних прес-релізів від компанії Berkshire Hathaway Inc (BRKa.N) Business Wire, журналу NewsWire PR WestW.
Нагадаємо, 27 червня 2018 року комп'ютерний вірус-вимагач атакував українські банки, державні та приватні підприємства, медіа, державні відомства.
Також повідомлялося, що вірус-вимагач уразив комп’ютери підприємств Європи та США.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цифровий апокаліпсис через недбалість: що треба знати про наймасштабнішу хакерську атаку в Україні.
У кіберполіції заявили, що вірус Ransom: Win32 / Petya поширювався за допомогою бухгалтерського програмного забезпечення M.E.Doc, розробленого в Україні.
Фахівці з кібербезпеки заявляли, що вірус Petya насправді лише маскується під здирника, і був створений, щоб одразу видаляти всі дані з комп'ютера.
У червні 2018 року в Нікополі почали судити українця через масштабні кібератаки.
У червні 2018 року США розширили санкції проти Росії через кібератаки.