У США ввели санкції проти російського судна, що працювало у проєкті будівництва «Північного потоку-2»
США запровадили санкції проти трубопровідного судна «Фортуна», що брало участь у будівництві російського газопроводу «Північний потік—2», та його компанії—власника.
Про це йдеться на сайті Міністерства фінансів США.
У грудні минулого року спеціалізована баржа «Фортуна» проклала приблизно 2,6 км трубопроводу у водах Німеччини, після майже річної паузи в будівництві через санкції США.
Нині ж судно «Фортуна» (Fortuna (UBDP8)), що ходить під російським прапором, додали до переліку компаній, які потрапляють під санкції Управління з контролю над іноземними активами у США.
Санкції запровадили також щодо її компанії-власника ТОВ «КВТ-РУС», яка зареєстрована в Москві.
Цього року США вже розширили перелік компаній, які підпадають під санкції через причетність до будівництва «Північного потоку-2».
Зокрема, вони стосуватимуться компаній, які надають сертифікаційні послуги або послуги зі страхування проєкту, модернізації або встановлення зварювального обладнання на суднах, що завершують будівництво газопроводу.
Що треба знати про «Північний потік-2»?
Проєкт будівництва газопроводу Nord Stream 2 для постачання газу до Європи в обхід України здійснює російський «Газпром» спільно з провідними енергетичними компаніями Німеччини, Франції та Австрії. Прокладання труб у водах Німеччини поновили з 5 грудня 2020-го. До того будівництво майже впродовж року було на паузі через санкції США щодо європейських підрядників.
Окрім США, проти будівництва газопроводу виступав Європарламент, а німецькі природоохоронні організації подавали скарги, щоб заморозити прокладання труб. А втім, у Німеччині кажуть, що не могли зупинити процес, адже проєкт спорудження газогону схвалили багато років тому, а його скасування загрожувало б судами проти країни.
Наразі «Північний потік-2» готовий на понад 95%. У разі його завершення Росія отримає можливість постачати весь свій газ до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи. Це призведе до втрати Україною доходів від транзиту газу в декілька мільярдів доларів на рік.