«Північний потік-2» запросив у Німеччини терміновий дозвіл на продовження будівництва у її водах
Оператор російського газопроводу «Північний потік—2» подав запит на екстрений дозвіл для проведення робіт у водах Німеччини. Це стало відповіддю на скаргу екозахисників щодо продовження будівництва.
Про це повідомляє Deutsche Welle.
Тепер запит має розглянути німецьке Федеральне відомство з судноплавства і гідрографії (BSH).
Представник німецького регулятора підтвердив подання заявки та її розгляд. Але поки невідомо, як скоро ухвалять рішення.
Такі дії росіян стали реакцією на скаргу щодо видання BSH дозволів на будівництво «Північного потоку-2» у водах Німеччини. Її подали екозахисники, але поки не надали необхідної аргументації.
Що треба знати про «Північний потік-2»?
Проєкт будівництва газопроводу Nord Stream 2 для постачання газу до Європи в обхід України здійснює російський «Газпром» спільно з провідними енергетичними компаніями Німеччини, Франції та Австрії. Прокладання труб у водах Німеччини поновили з 5 грудня 2020-го. До того будівництво впродовж майже року було на паузі через санкції США щодо європейських підрядників.
Цього року Штати розширили перелік компаній, що підпадають під санкції. Зокрема, вони стосуватимуться компаній, які надають сертифікаційні послуги або послуги зі страхування проєкту, модернізації або встановлення зварювального обладнання на суднах, що завершують будівництво «Північного потоку-2».
Окрім цього, Європарламент закликав зупинити будівництво газопроводу «Північний потік-2», а німецькі природоохоронні організації подавали скарги, щоб заморозити прокладання труб. А втім, у Німеччині кажуть, що не можуть зупинити процес, адже проєкт спорудження газогону схвалили багато років тому, а його скасування загрожувало б судами проти країни.
24 січня будівництво «Північного потоку-2» поновилось у водах Данії.
Наразі «Північний потік-2» готовий на понад 95%. У разі його завершення Росія отримає можливість постачати весь свій газ до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи. Це призведе до втрати Україною доходів від транзиту газу в декілька мільярдів доларів на рік.
- Поділитися: