У ЄС запровадили механізм моніторингу інвестицій для боротьби з відмиванням грошей
Рада ЄС схвалила створення механізму моніторингу прямих іноземних інвестицій. Його створили з метою боротьби з відмиванням коштів.
Зазначається, що механізм працюватиме щодо інвестицій із країн, що не є членами ЄС. Так, в межах цього нового механізму країни ЄС зможуть обмінюватися застереженнями щодо джерел походження інвестицій з метою їхнього блокування у майбутньому. Водночас, рішення про те, блокувати такі грошові потоки чи ні має ухвалити сама країна, до якої ці кошти надходять.
«Це вперше, коли ЄС оснащується такою всеохоплюючою структурою, адже у ключових торговельних партнерів вже існують подібні механізми», — йдеться у повідомленні прес-служби Ради ЄС.
Там зазначають, що нові правила моніторингу інвестицій опублікують 21 березня 2019 року, а чинності вони набудуть за 20 днів — у квітні 2019 року. Після цього країни-члени ЄС повинні будуть затвердити ці зміни на рівні внутрішнього законодавства.
Раніше у ЄС сталася низка скандалів з відмивання коштів, до яких були причетні найбільші банки ЄС.
Зазначимо, що наразі шведські ЗМІ активно розслідують діяльність одного з найбільших банків Швеції — Swedbank. За даними журналістів, Swedbank роками використовували для масштабного відмивання грошей. Загальний обсяг коштів, які банк міг відмити, складає близько 5,8 мільярда доларів. Кошти перераховували через відділення банку у країнах Балтії, аналогічно схемі з відмивання коштів найбільшим банком Данії Danske Bank.
Нагадаємо, що Danske Bank підозрюють у тому, що через його дочірнє відділення в Естонії відмивали кошти представники Росії, України, Азербайджану та інших пост-радянських країн.
На початку розслідування проти банку, його запідозрили у відмиванні близько 13 мільярдів доларів. Після цього сума зросла до близько 28 мільярдів євро.
Водночас, у самому Danske Bank провели внутрішнє розслідування та виявили, що більша частина з операцій нерезидентів, які проводило естонське відділення Danske Bank, була підозрілою. Мова йде про щонайменше 200 мільярдів євро операцій, які проводились у банку протягом 2007-2015 років.
24 січня Оболонський районний суд Києва заочно засудив екс-президента Віктора Януковича до 13 років в'язниці. 6 лютого Янукович дав прес-конференцію в Москві, де уперше прокоментував рішення суду. Він заявив, що «вирок був написаний під диктовку влади».
Раніше на судових дебатах адвокати намагалися переконати суд у тому, що Янукович утік внаслідок «державного перевороту».