Естонські банки протягом 2011-2016 років використовувались для узаконення нелегально здобутих коштів переважно громадян Росії. Загальна сума «відмитих» грошей склала понад 13 мільярдів доларів.

Естонські банки протягом 2011-2016 років використовувались для узаконення нелегально здобутих коштів переважно громадян Росії. Загальна сума «відмитих» грошей склала понад 13 мільярдів доларів.

Про це повідомив Медіс Реіманд, голова поліцейської служби Естонії, передає Bloomberg.

За його словами, у  схемі «відмивання» грошей значну роль відіграли також британські компанії.

У ході розслідування поліцейської служби Естонії разом з наглядовими органами інших європейських країн, виявили зловживання банківських службовців, що призвели до незаконної легалізації понад 13 мільярдів доларів.

«Операції з «відмивання коштів» відбувались через 4 окремих схеми з використанням рахунків нерезидентів країни. Вони включали перекази російських акцій та облігацій загальною вартістю понад 8,6 мільярди доларів починаючи з 2012 року», — повідомив очільник естонської поліції.

Через фінансовий скандал в Естонії у 2018 році закрили вже 2 банки, а данський національний фінансовий регулятор запідозрив естонську «дочку» одного з данських банків у порушеннях та розпочав розслідування.

Нагадаємо, що 25 травня Естонія провела демаркацію кордону з Росією на Чудському, Псковському і Теплому озерах, а також на Нарвському водосховищі.

Також, президентка Естонії Керсті Кальюлайд заявила, що готова відвідати Росію за умови ратифікації угоди про естонсько-російський кордон.

Раніше про «відмивання» грошей російських олігархів говорили у Великій Британії. Парламентарі цієї країни констатували значний вплив фінансових переказів росіян на зовнішню політику уряду.

Раніше повідомлялось, що російські олігархи зберігають на британських офшорах близько 47 мільярдів доларів. Британський уряд розпорядився розкрити власників рахунків у низькоподаткових юрисдикціях до 2020 року.

Поділитись: