У Зеленського заявили, що Україна зберігає курс на інтеграцію до НАТО
Україна зберігає курс на продовження інтеграції в НАТО і вважає, що наша країна вже відповідає стандартам Альянсу.
Про це у Мадриді, де зараз відбувається саміт НАТО, заявив заступник голови Офісу президента Ігор Жовква, цитує «Європейська правда».
За словами посадовця, Україна також бачить нові можливості через те, що Фінляндію та Швецію запросили до НАТО без План дій щодо членства в НАТО — програма з п'яти пунктів, де розглядаються політичні та економічні питання країни, її оборона та військовий потенціал, ресурси, безпека та правові питанняПДЧ. Він каже, що Київ узяв до відома таку можливість.
«На сьогодні, під час війни, важко стверджувати, що Україна не відповідає стандартам НАТО — чи це стосується стратегії, чи тактики військових дій. Україна веде війну нехай не з другою армією світу, але не найслабшою. І ми доводимо щодня, що є взаємосумісними зі стандартами НАТО», — сказав Жовква.
Нагадаємо, нещодавно Жовква заявляв, що Україна наразі не планує робити кроки щодо вступу до НАТО, адже вважає, що це безперспективно через позиції окремих країн Альянсу.
А що кажуть у НАТО?
Нова Стратегічна концепція НАТО зазначає, що Альянс продовжить розвивати партнерство з Боснією та Герцеговиною, Грузією та Україною для просування спільних інтересів щодо стабільності й безпеки. Там також наголосили, що двері НАТО залишаються відкритими.
«Наші двері залишаються відкритими для всіх європейських демократій, які поділяють цінності нашого Альянсу, бажають і здатні взяти на себе відповідальність і зобов’язання членства і членство яких сприяє нашій спільній безпеці. Рішення про членство ухвалюється союзниками по НАТО, і жодна третя сторона не має права голосу в цьому процесі», — йдеться в концепції.
Зазначимо, що в травні у США вже заявляли, що Україна може вступити до НАТО без Плану дій щодо членства, як Фінляндія та Швеція, оскільки це ніколи не було юридичною вимогою для приєднання до Альянсу.
Україна відповідає стандартам НАТО?
Станом на вересень 2021 року Київ уже запровадив 303 нормативних документи Альянсу. Це приблизно 20% від усіх стандартів НАТО. Показника у 100% не досягнув жоден його член. За даними «Радіо Свобода», станом на квітень 2021-го лідерами були Німеччина (91%), Велика Британія (83%), Франція та Норвегія (по 81%).
Проте навіть такий рівень не є необхідним для приєднання до НАТО. Так, серед нових членів Альянсу є Чорногорія, яка запровадила приблизно 22% стандартів, Албанія — 29%, а Північна Македонія не виконала навіть 1%.