Україна поділиться зі США звітом про використання касетних боєприпасів — Резніков

Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що цього тижня поділиться зі Сполученими Штатами звітом про використання касетних боєприпасів, які передав Вашингтон.

Про це він сказав у коментарі CNN.

Резніков уточнив, що 24 або 25 липня очікує на звіт, який потім передасть Пентагону.

«Ми повідомимо про наслідки використання [касетних боєприпасів], тому я думаю, що наступного тижня я зроблю перший звіт і поділюся ним зі своїми партнерами в Пентагоні. Я сподіваюся, що вони будуть ефективнішими за звичайні боєприпаси», — наголосив міністр.

Він зазначив, що поширення звіту є частиною угоди з Пентагоном щодо отримання касетних боєприпасів.

Резніков також висловив сподівання, що касетні боєприпаси будуть найбільш ефективними, «особливо проти артилерійських систем, особливо під час контрбатарейної боротьби, а також проти бронетранспортерів, бойових машин піхоти, проти їхньої піхоти в полях».

Кілька днів тому представник Білого дому Джон Кірбі констатував, що українські сили використовують надані США касетні боєприпаси проти росії «належним чином» й ефективно в бою.

Більше про касетні боєприпаси

Касетні засоби ураження (бомби, боєприпаси, снаряди) містять від двох до кількох сотень однотипних касетних бойових елементів, які розкидаються на заданій висоті над поверхнею землі. Розкидані над певною територією бойові елементи забезпечують ураження більшої площі в порівнянні з боєприпасом-моноблоком.

У 2008 році понад 100 країн на конференції в Дубліні ухвалили угоду про заборону касетних бомб, оскільки ті є «ненадійною та неточною зброєю», яка часто вражає цивільних навіть після закінчення збройного конфлікту. Проти договору виступила низка країн, зокрема росія та Сполучені Штати. Україна також не приєдналася до цієї конвенції.

Пентагон 7 липня оголосив про надання Україні нового військового пакету допомоги, який, зокрема, містить касетні артилерійські снаряди DPICM. У Пентагоні зазначали, що ці боєприпаси додадуть протитанкові та протипіхотні потужності на полі бою.

Міністр оборони Олексій Резніков запевнив, що є п'ять принципів, за якими Україна використовуватиме нове озброєння. Зокрема, касетні снаряди будуть застосовувати лише проти російських військ на тимчасово окупованих територіях, а після перемоги зони використання цих боєприпасів стануть пріоритетними для розмінування.