Касетні снаряди не розв'яжуть усі проблеми України на полі бою — командир 57-ї бригади
Командир 57—ї окремої мотопіхотної бригади полковник Олександр Бакулін розповів, що касетні снаряди не розв'яжуть усі проблеми України на полі бою. Але вони потрібні, щоб завдати максимальної шкоди піхоті противника.
Про це командир розповів у коментарі BBC.
«Чим більше [російських] піхотинців тут гине, тим більше їхні родичі в росії запитуватимуть свій уряд: "Чому?"», — сказав Бакулін.
Він також висловив думку, що якби росіяни не використовували касетні снаряди, то «можливо, сумління не дозволило б нам це зробити».
Водночас командувач Сухопутних військ ЗСУ та Східного угруповання військ генерал-полковник Олександр Сирський підтвердив BBC, що касетні снаряди вже в Україні й будуть готові до використання протягом кількох днів (BBC не вказало, коли розмовляло з Сирським і Бакуліним).
13 липня передачу касетних снарядів вже підтвердив командувач ОСУВ «Таврія» генерал Олександр Тарнавський.
Журналісти BBC припустили, що Сили оборони використовуватимуть касетні снаряди довкола Бахмута, оскільки на тих позиціях вони побачили гаубиці М777, які можуть стріляти касетними снарядами.
Про касетні боєприпаси
Касетні засоби ураження (бомби, боєприпаси, снаряди) містять від двох до кількох сотень однотипних касетних бойових елементів, які розкидаються на заданій висоті над поверхнею землі. Розкидані над певною територією бойові елементи забезпечують ураження більшої площі в порівнянні з боєприпасом-моноблоком.
У 2008 році понад 100 країн на конференції в Дубліні ухвалили угоду про заборону касетних бомб, оскільки ті є «ненадійною та неточною зброєю», яка часто вражає цивільних навіть після закінчення збройного конфлікту. Проти договору виступила низка країн, зокрема росія та Сполучені Штати. Україна також не приєдналася до цієї конвенції.
Пентагон 7 липня оголосив про надання Україні нового військового пакету допомоги, який, зокрема, містить касетні артилерійські снаряди DPICM. У Пентагоні зазначали, що ці боєприпаси додадуть протитанкові та протипіхотні потужності на полі бою.
Міністр оборони Олексій Резніков запевнив, що є п'ять принципів, за якими Україна використовуватиме нове озброєння. Зокрема, касетні снаряди будуть застосовувати лише проти російських військ на тимчасово окупованих територіях, а після перемоги зони використання цих боєприпасів стануть пріоритетними для розмінування.
- Поділитися: