«Україна протистояла планам РФ підірвати діяльність Інтерполу»: МЗС привітало нового очільника відомства з Кореї

Міністерство закордонних справ України привітало рішення про обрання головою Інтерполу не кандидата від Росії, а представника Південної Кореї Кім Чон Янга.

У МЗС заявили, що проводили активну кампанію, аби не допустити можливість для РФ втручатися у діяльність Інтерполу та підривати міжнародну організацію.

«Метою було недопущення реалізації задумів Російської Федерації щодо використання цієї авторитетної міжнародної організації для ще більш масштабного втручання, саботажу, підриву зусиль міжнародного співтовариства щодо досягнення Інтерполом статутних цілей, а також для виконання планів російських спецслужб на території іноземних країн», — заявили в українському відомстві.

Нагадаємо, що у жовтні Китай підтвердив затримання президента Інтерполу Меня Хунвея, якого не могли знайти близько 2 тижнів. Стосовно нього проводять розслідування за підозрою в отриманні хабарів та інших злочинах.

21 листопада главою Інтерполу обрали Кім Чон Янга з Південної Кореї. Він виконуватиме повноваження 2 роки.

До виборів американські ЗМІ називали росіянина Прокопчука головним «фаворитом» на цю посаду. Генерал-майор Олександр Прокопчук останні 2 роки займав пост одного з чотирьох віце-президентів Інтерполу.

Українські громадські організації закликали не обирати російського генерала главою Інтерполу.

Крім того, глава МВС України Арсен Аваков заявив, що Україна може призупинити членство в Інтерполі, якщо організацію очолить росіянин Прокопчук.

Напередодні голосування держсекретар США Майк Помпео заявив, що США підтримують кандидата з Південної Кореї Кім Чон Яна у ролі претендента на посаду глави Інтерполу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Російський кандидат на пост голови Інтерполу: віце-президент, який зловживає «червоними повідомленнями»

Інтерпол — міжнародна організація кримінальної поліції, яку заснували у 1923 році. Офіцери Інтерполу не можуть виконувати безпосередніх поліцейських функцій, але організація займається координацією дій правоохоронців країн-членів, а також сприяє поліцейському розшуку на міжнародному рівні. Україна стала членом Інтерполу у 1992 році, а Кабмін у 1993 затвердив «Положення про Національне центральне бюро Інтерполу».

Інтерпол довгий час відмовлявся подавати у розшук колишнього президента України Віктора Януковича. 12 січня 2015 року Януковича таки оголосили у розшук, але 16 липня 2015 року президента-утікача видалили з бази розшуку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Знайдуться всі: Інтерпол, як інструмент боротьби з інакомисленням