Український полонений, якого обміняли в 2017 році, не зміг отримати державну допомогу

Житель окупованого бойовиками міста Шахтарськ Олексій Канарський, який пробув у полоні майже три роки, після обміну у 2017 році досі не зміг отримати державну допомогу у розмірі 100 тисяч гривень.

Про це Канарський розповів в етері програми «Нині вже» на hromadske.

«У мене тоді забрали усі документи. Їх не віддали при обміні, я не знаю що з ними зробили. Тобто у мене не було жодних документів. Мені відновлювали паспорт 8 місяців. А допомогу цю можна отримати протягом пів року», — заявив він.

За словами колишнього полоненого, хоч він і подав усі документи, паспорт йому видали із запізненням.

«Зараз йде суд. Ми подавали вже не одну заявку і були вже навіть якісь відповіді. Щодо квартир, обіцяли дати якесь житло, була допомога. Допомагали тільки волонтери», — додав Канарський.

Раніше уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що звільнені 7 вересня українців найближчим часом отримають ID-паспорти.

Крім того, Денісова заявила, що 35 колишніх ув'язнених отримають одноразову грошову виплату в розмірі 100 тисяч гривень.

Нагадаємо, 7 вересня відбувся великий обмін полонених. З російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Однак, незважаючи на масштабний обмін, у Росії та на окупованих нею територіях залишаються за ґратами ще понад 110 українців. Зокрема — кримський активіст Олексій Чірній, засуджений у справі так званих «українських диверсантів» Андрій Захтей, обвинувачений у шпигунстві Валентин Виговський. Також російська влада не припиняє переслідування кримських татар.