Ураження ракетою та теракт — серед версій катастрофи літака в Ірані
Ураження ракетою та терористичний акт є серед версій катастрофи літака «Міжнародних авіаліній України» в Ірані.
Про це повідомив секретар Ради національної безпеки й оборони Олексій Данілов.
«Вивчаються різні версії раптового падіння літака, серед основних: ураження літака зенітною ракетою ЗРК, зокрема ЗРК «Тор», тому що інформація про виявлення уламків російської ракети поблизу місця катастрофи вже з’явилася в мережі інтернет; зіткнення з БПЛА або іншим літаючим об’єктом; руйнування і вибух двигуна з технічних причин; вибух всередині літака в результаті терористичного акту», — розповів секретар РНБО.
Він додав, що в Ірані зараз триває нарада за участю представників компетентних органів Ірану, зокрема іранського ІСАО — міжнародної організації цивільної авіації.
Данилов зазначив, що до складу комісії з українського боку залучили фахівців, які беруть участь у міжнародному розслідуванні атаки російських військовослужбовців на малайзійський Boeing рейсу МН-17 17 липня 2014 року на Донбасі, а також в експертизі фрагментів російської зенітної ракети «Бук», якою збили малайзійський літак.
- Літак Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився уночі 8 січня невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні, що на околицях Тегерана.
- На борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи — 11 українців.
- За даними міністра закордонних справ України Вадима Пристайка, серед загиблих також було 82 громадяни Ірану, 63 — Канади, 10 — Швеції, 4 — Афганістану, а також по 3 громадяни Німеччини та Великої Британії.
- Іран самостійно вивчатиме чорні скриньки літака МАУ, але українські експерти зможуть слідкувати за цим процесом.
- Західні спецслужби вважають попередньою причиною катастрофи Boeing-737-800 української компанії МАУ в Ірані технічну несправність.
- У МАУ заявили, що літак Boeing 737-800, який зазнав аварії, отримали у 2016 році (загальний вік авіасудна — 3,5 року). Останнє планове технічне обслуговування, за даними МАУ, відбувся 6 січня 2020 року. В авіакомпанії запевняють, що судно було справне.