Уряд Австралії планує виділити $50 млн на захист дикої природи після масштабних пожеж

Уряд Австралії планує виділити 50 мільйонів доларів на допомогу в порятунку та захисті дикої природи після масштабних пожеж.

Про це повідомила міністерка охорони навколишнього середовища Сюзан Лей у Twitter.

За її словами, половину цих коштів витратять на відродження постраждалих популяцій тварин.

«Сьогодні я анонсувала виділення 50 млн доларів як надзвичайного заходу з відновлення природи й середовища існування диких тварин, а також для того, щоб підтримати роботу вчених, екологів та громадських організацій», — написала Лей.

Групи охорони природи писали до міністерки та її колег, висловлюючи стурбованість щодо можливої непоправної загрози щонайменше 13 видам тварин, і закликали уряд продовжити перегляд національних законів про навколишнє середовище, розпочатий минулого року для посилення захисту дикої природи, пише The Guardian.

Лист п'яти груп перегукується з попередніми попередженнями вчених про те, що пожежі можуть спричинити вимирання деяких видів. У ньому викладений рекомендований план з відновлення дикої природи, який зокрема передбачає відправку вчених та природоохоронців до місць пожеж, щоб виявити та допомогти популяціям, які опинилися під загрозою.

Федеральний уряд заявив, що його пріоритетами на найближчий час будуть догляд та реабілітація дикої природи, забезпечення життєздатних популяцій видів, які опинилися під загрозою, боротьба з дикими хижаками та іншими шкідниками, які є головною загрозою для вразливих видів після пожеж, наукове картографування збитків та робота з власниками земель для захисту незгорілих ділянок, які виконують роль «ковчегів», на яких рослини та тварини зможуть відновитись.

Казначей Джош Фріденберг заявив, що 25 мільйонів доларів направлять до фонду екстреної інтервенції і їх витратять на основі рекомендацій експертної групи. Інші 25 мільйонів доларів, за його словами, будуть доступні для підтримки порятунку дикої природи на місцевому рівні зоопарками та групами з управління природними ресурсами.

«Ця початкова інвестиція у розмірі 50 мільйонів доларів у захист та відновлення нашої дикої природи та середовища проживання є критичним кроком у створенні життєздатного майбутнього для тварин, які вижили», — сказав Фріденберг.

Нагадаємо:

  • 8 листопада 2019 року через збіг високої температури (35 градусів Цельсія) й сильних вітрів на території двох штатів виникло одразу 99 локальних пожеж.
  • Пізніше влада австралійських штатів Новий Південний Уельс та Квінсленд оголосила надзвичайний стан через катастрофічний «рівень лісових пожеж» у регіоні — вперше за останні 10 років.
  • 19 грудня через масштабні лісові пожежі влада Австралії оголосила надзвичайний стан щонайменше на тиждень. Зокрема, надзвичайний стан оголосили в найбільшому місті країни — Сіднеї — й штаті Новий Південний Уельс.
  • Через отруйні випари лікарі говорять про надзвичайну ситуацію у сфері громадської охорони здоров'я. За останні тижні в лікарнях різко зросла кількість пацієнтів з проблемами в дихальних шляхах.
  • Сусідні країни — Нова Зеландія, Папуа-Нова Гвінея і Вануату — запропонували допомогу уряду Австралії в подоланні стихійного лиха.
  • Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков також заявив, що Україна готова направити в Австралію близько 200 спеціально підготовлених рятувальників для боротьби з пожежами.
  • За даними еколога Сіднейського університету Кріса Дікмена, унаслідок чагарникових пожеж, що тривають на території Австралії з осені 2019 року, могли загинути понад мільярд тварин.