Уряд заклав у зміни до бюджету підтримку МВФ — Мінфін
В ухваленому законі, що вносить зміни до державного бюджету на 2020 рік у зв'язку з коронавірусом, заклали отримання Україною кредиту від Міжнародного валютного фонду.
Про це повідомив міністр фінансів України Сергій Марченко.
«В цьому бюджеті ми заклали ресурс від міжнародних фінансових організацій, в тому числі пряму бюджетну підтримку МВФ», — повідомив Марченко.
Він визнав, що наразі Україна ще не виконала всіх необхідних вимог, які поставив МВФ. Зокрема, Верховній Раді необхідно розглянути так званий банківський законопроєкт, до другого читання якого депутати внесли понад 16 тисяч правок. Точної дати розгляду цього закону наразі немає, оскільки закон все ще розглядається у комітеті Ради.
«Ми очікуємо від парламенту позитивного голосування і за так званий банківський законопроєкт, який прискорить отримання допомоги МВФ», — додав міністр фінансів.
13 квітня Верховна Рада ухвалила закон про зміни до бюджету на 2020 рік.
Законопроєктом передбачається, що державні доходи на 2020 рік зменшаться на 119,74 мільярда гривень — це 11% всіх доходів, які раніше очікували отримати як у вигляді податків, так і у якості прибутків держкомпаній.
Дефіцит бюджету пропонують збільшити у понад 3 рази — з 96,27 мільярда гривень до 298,4 мільярда гривень.
Видатки бюджету зростуть на 82,39 мільярда гривень, з яких 64,67 мільярда гривень складе спеціальний фонд протидії коронавірусу. Разом з цим, левова частина державних видатків у бюджеті скоротиться.
Зазначимо, що ухвалення банківського закону та змін до державного бюджету на 2020 рік є двома ключовими вимогами, які Міжнародний валютний фонд поставив Україні для підписання кредитної програми на 5-8 мільярдів доларів. Раніше серед вимог було також ухвалення закону про ринок землі, який Рада схвалила у другому читанні 31 березня.
Розгляд земельного закону депутати також намагалися затягнути, внісши численні правки (загалом 4018 правок). Через це закон Рада розглядала майже 2 місяці.
30 березня Рада ухвалила у першому читанні так званий «антиколомойський» законопроєкт.
Законопроєктом регулюються повноваження Національного банку щодо виведення банків з ринку, визнання їх банкрутами. Також закон однозначно забороняє повернення націоналізованих банків колишнім власникам.
25 березня частина депутатів «Слуги Народу» закликала якнайшвидше ухвалити «антиколомойський» закон, аби отримати допомогу від МВФ та уникнути дефолту. У той же день на сайті Ради зареєстрували одразу три альтернативних законопроєкти.
Їхніми авторами відповідно є соратник Ігоря Коломойського депутат Ігор Палиця, депутат «Слуги Народу» Олександр Дубінський, якого також пов’язують з Коломойським, та депутатка «Слуги Народу» Ольга Василевська-Смаглюк, яка працювала на каналі «1+1», що належить Коломойському.