Без співпраці з Міжнародним валютним фондом Україна не оголосить дефолт, вважає міністр фінансів Сергій Марченко.

Про це він заявив у програмі «Свобода слова Савіка Шустера».

«Ні, не буде (дефолту — ред.), але це буде дуже складно», — сказав міністр.

Також Марченко підтвердив, що без ухвалення «антиколомойського» закону МВФ не погодиться на співпрацю з Україною. Цей проект закону ухвалили в першому читанні, але до другого подали понад 16 тисяч правок.

Однак Марченко упевнений, що «на сьогодні є все», аби ухвалити цей закон.

Також він відповів на закиди, що уряд не проводить реструктуризацію боргу.

«На сьогоднішній момент жодних умов для проведення реструктуризації немає. Боргове навантаження абсолютно контрольоване. Ми прекрасно розуміємо, що зараз відбувається. У нас на завершальній стадії переговори з Міжнародним валютним фондом, ми очікуємо кредитну підтримку Світового банку, Європейської комісії», — сказав міністр.

Нагадаємо, що загалом до банківського законопроєкту подали рекордну кількість правок — 16335Тут розповідаємо хто подав найбільше.

Зазначимо, що ухвалення банківського закону та змін до державного бюджету на 2020 рік є двома ключовими вимогами, які Міжнародний валютний фонд поставив Україні для підписання кредитної програми на 5-8 мільярдів доларів. Раніше серед вимог було також ухвалення закону про ринок землі, який Рада схвалила у другому читанні 31 березня.

Розгляд земельного закону депутати також намагалися затягнути, внісши численні правки (загалом 4018 правок). Через це закон Рада розглядала майже 2 місяці.

30 березня Рада ухвалила у першому читанні так званий «антиколомойський» законопроєкт

Законопроєктом регулюються повноваження Національного банку щодо виведення банків з ринку, визнання їх банкрутами. Також закон однозначно забороняє повернення націоналізованих банків колишнім власникам.

25 березня частина депутатів «Слуги Народу» закликала якнайшвидше ухвалити «антиколомойський» закон, аби отримати допомогу від МВФ та уникнути дефолту. У той же день на сайті Ради зареєстрували одразу три альтернативних законопроєкти.

Їхніми авторами відповідно є соратник Ігоря Коломойського депутат Ігор Палиця, депутат «Слуги Народу» Олександр Дубінський, якого також пов’язують з Коломойським, та депутатка «Слуги Народу» Ольга Василевська-Смаглюк, яка працювала на каналі «1+1», що належить Коломойському.

Поділитись: