20 народних депутатів від владної фракції «Слуга Народу» написали звернення до колег по фракції та інших депутатів із закликом підтримати законопроект, який заборонить повертати колишнім власникам націоналізовані банки.

Цей документ ще називають «антиколомойським», бо його основне завдання — не допустити повернення ПриватБанку колишнім акціонерам — олігархам Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову.

Відповідний заклик на своїх сторінках у Facebook опублікували 20 «слуг народу».

Це Марина Бардіна, Микита Потураєв, Тетяна Циба, Ліза Ясько, Дмитро Булах, Єгор Чернєв, Єлизавета Богуцька, Анастасія Красносільська, Дмитро Гурін, Ганна Бондар, Вадим Галайчук, Вікторія Подгорна, Гео Лерос, Богдан Кицак, Андрій Мотовиловець, Віталій Безгін, Іван Юнаков, Олександр Маріковський, Ігор Василів, Ірина Борзова.

«Цей законопроект знімає ризики розбалансування фінансової системи України та необґрунтованого навантаження на Державний бюджет у важкий для країни період світової економічної кризи», — йдеться у зверненні.

Автори заяви наголошують — ухвалення цього законопроекту є єдиним для України шляхом продовжити співпрацю з Міжнародним валютним фондом та уникнути дефолту. Зазначимо, що одна з вимог МВФ до України — гарантувати неповернення ПриватБанку колишнім акціонерам.

Парламентарі упевнені, що без співпраці з МВФ на Україну очікує дефолт й щонайменше 10 років міжнародні інвестори не працюватимуть з нашою країною.

«Державні активи будуть скуповуватися за безцінь. Гривня впаде, інфляція буде неконтрольованою, зростатиме безробіття. І наша країна буде падати все нижче і нижче», — йдеться у зверненні.

Депутати закликали комітет Ради з питань фінансів, податкової та митної політики негайно розглянути цей законопроект, аби якнайшвидше винести його у сесійну залу.

Водночас на сайті Ради вже зареєстровано три альтернативних законопроекти — 3260-1, 3260-2 та 3260-3.

Їхніми авторами відповідно є соратник Ігоря Коломойського депутат Ігор Палиця, депутат від «Слуги Народу» Олександр Дубінський, якого також пов’язують з Коломойським, та депутатка «Слуги Народу» Ольга Василевська-Смаглюк, яка працювала на каналі «1+1», що належить Коломойському.

Тобто, фактично люди, пов’язані з Коломойським, затягують розгляд законопроекту, який унеможливить повернення ПриватБанку олігарху. Текст «альтернативних» проектів поки відсутній, тому невідомо, що вони пропонують.

Зазначимо, що і Палиця, і Дубінський входять саме до комітету з питань фінансів, податкової та митної політики. Перший є його секретарем, а другий — заступник голови.

Як повідомлялось, остаточний текст законопроєкту №3260 погодили в МВФ.

7 грудня 2019 року Україна та Міжнародний валютний фонд домовилися про початок нової програми співпраці, підписавши Staff Level Agreement — попередню згоду, яка означає намір МВФ укласти кредитну програму з Україною. Загальна сума фінансування має скласти близько 5,5 мільярда доларів терміном на 3 роки.

Остаточно затвердити нову програму між МВФ та Україною має Рада директорів МВФ. Однак наразі цього не сталося. Однією з причин цього називають те, що Україна не виконала попередніх вимог МВФ. Серед них — ухвалення закону, який має не допустити повернення ПриватБанку колишнім власникам. Також МВФ прагне, аби Україна створила ринок землі.

Водночас колишні акціонери ПриватБанку намагаються через суд повернути собі банк.

Поділитись: