В Ізраїлі під час зіткнень від вогнепальних поранень загинули 4 палестинців

Четверо палестинців загинули від вогнепальних поранень в п'ятницю, 15 грудня, під часзіткненнях з ізраїльтянами на тлі чергової хвилі протестів, пов'язаних з рішенням Трампа визнатиЄрусалим столицею Ізраїлю.

Четверо палестинців загинули від вогнепальних поранень в п'ятницю, 15 грудня, під час зіткненнях з ізраїльтянами на тлі чергової хвилі протестів, пов'язаних з рішенням Трампа визнати Єрусалим столицею Ізраїлю.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я Палестинської національної адміністрації.

За добу також близько 400 палестинців дістали поранення.

Зазначається, що п'ятниця стала днем ​​найзапекліших сутичок між палестинцями та ізраїльтянами після 6 грудня, коли президент США Дональд Трамп офіційно оголосив, що Вашингтон визнає Єрусалим столицею Ізраїлю.

Нагадаємо, Ізраїль ухвалив рішення про закриття більшої частини кордону з Сектором Гази. Це стосується двох прикордонних переходів — товарного «Керем-Шалому» і пішохідного «Ерезу».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єрусалим Трампа: крок у бік миру чи стрибок до прірви війни?

Раніше військово-повітряні сили Ізраїлю завдали удару по об'єктахбойовиків палестинського руху ХАМАС у секторі Гази у відповідь на дві випущені по території Ізраїлю ракети.

Раніше повідомлялося, що в Єрусалимі і на палестинських автономних територіях внаслідок сутичок демонстрантів з ізраїльськими силовиками загинули двоє людей та щонайменше 760 були поранені.

Протести були спровоковані рішенням Дональда Трампа перенести  визнати столицею Ізраїлю Єрусалим.

Його рішення Трампа викликало численні протести по всьому світу. Відтак, на палестинській території, зокрема, палили портрети Трампа, а рух ХАМАС пообіцяв улаштувати 9 грудня «день гніву».

Генсек ООН Антоніу Гутерреш заявив, шо питання про статус Єрусалима має бути вирішене з урахуванням інтересів палестинської та ізраїльської сторін.

Палестинці вважають східну частину Єрусалима своєю територією. Її армія Ізраїлю відбила у 1967 році і приєднала до решти міста постановою парламенту у 1980 році.

ООН вважає східний Єрусалим окупованою територію, у той час як влада Ізраїлю вважає його своїм.