В МЗС України заперечили, що отримали звіт щодо катастрофи літака МАУ. Хоча в Ірані заявили, що направили його

В Ірані заявили, що опублікували фінальний звіт щодо збитого літака МАУ та передали його іншим країнам, чиї громадяни загинули у катастрофі. У Міністерстві закордонних справ України заявили, що нічого не отримували.

Про це нам повідомив речник МЗС Олег Ніколенко.

«Станом на сьогодні від іранської сторони ми звіт не отримували. Ми бачили такі заяви, що вони планують передати, але станом на сьогодні звіт ми не отримали», — сказав Ніколенко.

Іранське агентство Tasnim вчора, 22 грудня, повідомило, що Іран передав Україні та іншим постраждалим країнам остаточний технічний звіт щодо збитого літака.

«Група з розслідування авіаційних аварій іранської Організації цивільної авіації опублікувала у понеділок остаточний технічний звіт про катастрофу українського реактивного лайнера. Доповідь була передана через відеоконференцію представникам інших країн, громадяни яких були причетні до смертельного інциденту», — йдеться в повідомленні.

Що відомо про катастрофу літака МАУ?

Літак Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився вночі 8 січня невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту «Імам Хомейні» в Тегерані. На борту перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи — 11 українців.

Спочатку влада Ірану не визнавала факт збиття, але через деякий час підтвердила, що літак помилково збили протиповітряні сили країни. У липні у Франції успішно розшифрували дані обидвох «чорних скриньок» збитого в січні над Тегераном літака МАУ. У МЗС України заявили, що розшифрування підтвердило: лайнер упав унаслідок влучення в нього ракети, а на момент збиття він був справний.

З Іраном поки не домовилися про виплату компенсацій родинам загиблих та авіакомпанії. Крім того, в Україні заявляли про заблоковані перемовини, а заступник генпрокурора України Гюндуз Мамедов говорив, що українські прокурори дізналися: в Ірані катастрофу літака МАУ розслідують за статтями, які передбачають максимум три роки ув'язнення.

Автор: Остап Крамар