В Україні кількість хворих на COVID за добу наближається до 12 тисяч — це найбільше з початку епідемії

В Україні за минулу добу, 12 листопада, коронавірусне захворювання знову підтвердили у рекордної кількості людей — 11 787. Також відомо, що вчора 6 155 пацієнтів одужали, а 172 — померли від ускладнень.

Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Попередній рекорд за кількістю випадків за добу зафіксували 11 листопада — 11 057 пацієнтів із COVID-19.

За весь час епідемії COVID-19 в Україні виявили 512 652 випадки інфікування. З них 233 849 людей одужали, а 9 317 — померли від ускладнень. Продовжують лікуватися понад 275 тисяч інфікованих.

Найбільше хворих за добу виявили у Києві (1083), Дніпропетровській (740), Запорізькій (727), Сумській (680) та Київській (672) областях. А найменше у Кіровоградській області — 79 випадків.

Госпіталізували за минулу добу 1 587 людей, а лабораторії провели 73 398 тестувань: 46 813 методом Полімеразна ланцюгова реакція. Показує наявність ДНК чи РНК вірусу, може виявити захворювання у перші дніПЛР та 26 585 методом Тести на антитіла до коронавірусуІФА. З початку епідемії у нас зробили 3 828 912 ПЛР-досліджень.

Епідемія у розпалі

Кількість хворих із COVID-19 в Україні зростає. Щодоби у нас фіксують від 8 до вже понад 11 тисяч інфікованих. У Нацслужбі здоров'я розповіли, що в жовтні кількість госпіталізованих з COVID зросла на майже 80%.

У МОЗ розробили алгоритм дій у разі погіршення ситуації згідно з чотирма рівнями небезпеки. Наразі Україна перейшла на другий рівень, який, зокрема, передбачає скасування планових операцій. Детальніше про чотири рівні тут.

Що у нас із карантином?

Уже завтра, 14 листопада, з 00:00 до 00:00 понеділка триватиме «карантин вихідного дня». Тоді працюватимуть лише продуктові магазини, автозаправки, аптеки, фінансові установи та транспорт. Детальніше про зміни читайте тут.

Також в Україні відмовилися від щотижневого поділу регіонів на зони та перейшли на загальнодержавний карантин з обмеженнями, які діяли у «помаранчевій» зоні.

МОЗ

Як уберегтися?

По-перше, не панікуйте. По-друге, навіть якщо ви вже втомилися від пандемії, дотримуйтеся рекомендацій. Адже COVID-19 — відносно нове захворювання, яке вперше зафіксували лише наприкінці 2019 року, тому ні спеціальних ліків, ні вакцини немає. Ми можемо лише стримувати масштаби поширення захворювання.

Уникайте скупчень людей, у громадських місцях (магазини, громадський транспорт) носіть захисну маску: вона має прикривати ніс і рот, а не висіти на підборідді. Тепер за відсутність маски у громадському місці можна отримати штраф.

Також не торкайтеся руками обличчя, дотримуйтеся безпечної дистанції щонайменше 1,5 м одне від одного, а також часто мийте руки та користуйтеся антисептиком. Якщо ви відчуваєте ознаки захворювання, зверніться до сімейного лікаря, самоізолюйтеся та повідомте про своє захворювання людям, з якими ви контактували.