В Україні планують змінити процедуру визнання банків неплатоспроможними: ліквідовувати банки будуть менше
Світовий банк спільно з Національним банком України та Фондом гарантуванням вкладів фізичних осіб працюють над змінами до законодавства щодо процесу визнання банків неплатоспроможними.
Зазначається, що розробка нового підходу дозволятиме Національному банку на ранніх етапах втручатися у діяльність «проблемного» банку, що дозволить у майбутньому не ліквідовувати такий банк, а продавати його іншим банкам, повідомляють в НБУ.
Зміна законодавства також гармонізує українські та європейські норми щодо виведення «проблемних» банків з ринку.
Нові банківські закони передбачатимуть запровадження перехідних періодів, протягом яких банки не ліквідовуватимуть, а «оздоровлюватимуть» та врегульовуватимуть їхню неплатоспроможність. Як наслідок, такі банки у майбутньому не потрібно буде закривати. Їх можна буде продати іншим банкам, що зменшить державні витрати на компенсацію депозитів вкладникам.
«Оновлена законодавча база має передбачати можливість здійснення врегулювання неплатоспроможності банку, поки він ще функціонує, та забезпечення виконання ним критично важливих функцій», — пояснюють у Нацбанку.
Раніше повідомлялось, що правоохоронні органи Австрії та Ліхтенштейну розслідують відмивання грошей власниками українських збанкрутілих банків. Водночас у Нацбанку повідомляли, що до кінця 2019 року в Україні має стати ще на 1 банк менше.
Раніше повідомлялось, що НБУ вимагає в судах у збанкрутілих банків 25 млрд грн.
У Фонді гарантування вкладів повідомляли, що напередодні банкрутства з банку «Хрещатик» вивели 2,3 мільярда гривень. Також з банку «ВТБ» вивели нерухомості на 105 мільйонів гривень.