В Україні виявили ще понад 4,2 тисячі випадків COVID-19. Протестували за добу 64 тисячі людей

В Україні за минулу добу, 16 лютого, коронавірусну хворобу виявили у 4 286 людей. Також 5 927 пацієнтів одужали, а 147 — померли від ускладнень. До лікарень потрапили 2 330 людей.

Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Від початку пандемії в нас виявили 1 280 904 випадки коронавірусного захворювання. З них 1 128 895 пацієнтів одужали, а 24 689 — померли від ускладнень COVID-19.

Лабораторії за добу зробили 64 842 тести на коронавірус: із них 25 782 — методом Полімеразна ланцюгова реакція виявляє ДНК чи РНК вірусу навіть у перші дні захворюванняПЛР та 16 647 — методом Імуноферментний аналіз. Тест виявляє антитіла до коронавірусної хворобиІФА. За весь час в Україні провели 6,5 млн ПЛР-тестувань.

Найбільше нових випадків зафіксували в Івано-Франківській (646), Чернівецькій (386) областях, у Києві (366), на Вінниччині (351) та на Закарпатті (275).

Що в нас із карантином?

З 25 січня Україна перейшла в «помаранчеву» зону карантину, яка була до локдауну. Нині діють такі правила:

  • заборонено перебувати у громадських місцях без захисних масок;
  • дозволено проводити масові культурні, публічно-наукові, освітні та професійно-тематичні заходи з наповненістю залів до 50% або з розрахунку щонайменше 5 квадратних метрів на людину;
  • зали в кінотеатрах та інших культурних закладах мають бути заповнені не більш як на 50%;
  • не проводять планові госпіталізації в лікарнях;
  • заборонено працювати спортзалам і фітнес-центрам, якщо в них перебуває більше ніж одна людина на 20 квадратних метрів;
  • у громадському транспорті, крім метро, дозволено перевозити пасажирів тільки на місцях для сидіння.

Крім того, у МОЗ хочуть повернутися до «адаптивного» карантину, коли регіони розподіляють на зони залежно від рівня поширення вірусу.

Щоб стримувати поширення коронавірусу та зменшити ризик захворіти, носіть маску в громадських місцях, дотримуйтеся соціальної дистанції, часто мийте руки та користуйтеся антисептиками. Якщо ви відчуваєте ознаки захворювання, зверніться до сімейного лікаря, самоізолюйтеся та повідомте про своє захворювання людям, із якими ви контактували. Детальніше про те, що робити, читайте в нашій пам'ятці.