Локдаун — все, в Україні знову діє «помаранчева» зона карантину. Нагадуємо про обмеження

З 25 січня в Україні перестають діяти посилені карантинні обмеження — вся країна переходить у «помаранчеву» зону карантину, яка була до локдауну.

Як уточнювали прем'єр-міністр Денис Шмигаль та головний санлікар Віктор Ляшко, такий карантин планують продовжити щонайменше до кінця березня 2021 року.

Зокрема, знову заборонено проводити масові (культурні, зокрема концерти, спортивні, соціальні, рекламні) заходи за участю понад 20 людей. Кінотеатри та інші заклади культури можуть бути заповненими не більше як на 50% місць.

Не можна і приймати відвідувачів у музеях, на виставках, в галереях, в яких не забезпечена можливість обмежити кількість відвідувачів в залі з розрахунку одна людина на 10 кв. м приміщення.

Заклади громадського харчування не працюють з 23:00 і до 7:00 із забороною проведення розрахункових операцій після 22:00 години. Часові обмеження не стосуються адресної доставки замовлень і замовлень «з собою».

Щодо навчання, то з 25 січня заборонено відвідувати навчальні заклади групами від 20 людей, крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти. Також не можна проводити там масові заходи (вистави, свята, концерти) за участю дітей з більш як однієї групи чи класу і в присутності глядачів.

Тим часом у громадському транспорті, крім метро, дозволяється перевозити пасажирів тільки на сидячих місцях.

Діяльність спортивних залів і фітнес-центрів під заборону потрапляє у тому випадку, якщо там не забезпечать можливість обмежити кількість відвідувачів в залі з розрахунку одна людина на 20 кв. метрів загальної площі приміщення.

МОЗ

Що було до цього?

8 січня в Україні почав діяти жорсткий карантин, тривав він 17 днів — до 24 січня 2021 року включно. Під час січневого локдауну в магазинах можна було придбати харчові продукти (там, де під них відведено не менше ніж 60% площі), ліки, вироби медичного призначення, засоби гігієни та зв'язку, ветеринарні препарати, корми, насіння та засоби захисту рослин, а також побутову хімію та друковану пресу. Громадський транспорт працював.

Щоб стримувати поширення коронавірусу та зменшити ризик захворіти, носіть маску в громадських місцях, дотримуйтеся соціальної дистанції, часто мийте руки та користуйтеся антисептиками. Якщо ви відчуваєте ознаки захворювання, зверніться до сімейного лікаря, самоізолюйтеся та повідомте про своє захворювання людям, з якими ви контактували. Детальніше про те, що робити, читайте в нашій пам'ятці.