В Україні вже створили майже дві сотні центрів вакцинації. Де можна зробити щеплення?
В Україні вже створили 197 центрів вакцинації населення (ЦВН) проти коронавірусу. Більшість із них працює лише на вихідних, однак є й такі, які функціонують у будні.
Про це повідомило Міністерство охорони здоров'я.
Найбільше центрів вакцинації створили у Києві — 22. Також серед лідерів Дніпропетровська (20) та Львівська (15) області. Проте у кожному регіоні є щонайменше один ЦВН (за винятком окупованого Криму).
З графіком роботи центрів вакцинації в період із 6 по 12 липня можете ознайомитися тут.
Центри вакцинації відкриваються у спорткомплексах, на стадіонах, у виставкових і торгово-розважальних центрах, у школах, палацах культури, кінотеатрах, готелях, на заводах, у бізнес-центрах, банках і медичних установах.
У ЦВН роблять щеплення людям, які записалися до листа очікування вакцинації проти COVID-19 через «Дію» або гарячу лінію МОЗ. Для щеплення у Києві можна також записатися через портал для пацієнтів Helsi.me.
Вакцинують як тих, кого попередньо запросили на щеплення, так і тих, хто записаний, але прийшов без запрошення. Для них є дві окремі черги. Але пріоритет надається літнім людям. Щеплення здійснюють мобільні медичні бригади вакциною CoronaVac.
Вакцинація в Україні триває з 24 лютого. Щеплення роблять такими препаратами:
- CoviShield (та сама вакцина Oxford/AstraZeneca, яку виготовляють в Індії) — Україна отримала 500 тисяч доз;
- AstraZeneca, яку виготовляють у Південній Кореї — Україна отримала 367 200 доз;
- AstraZeneca, яку виготовляють в Італії, — Україна отримала 705 600 доз;
- CoronaVac — Україна отримала 1,9 мільйона доз;
- Pfizer — Україна отримала 1 131 390 доз у межах COVAX та 367 370 доз у межах прямого контракту.
Згідно з Національним планом вакцинації проти коронавірусу, з травня в Україні мають робити щонайменше по 5,6 млн щеплень щомісяця. Для цього щодня потрібно вакцинувати приблизно 182 тисячі людей. Але поки що таких темпів досягнути не вдалося.
Від початку кампанії з вакцинації в Україні першу дозу вакцини вже отримали 2 178 590 людей, а повністю імунізувалися — 1 018 258 (із них двоє отримали одну дозу за кордоном) людей. Загалом провели 3 196 848 щеплень.
Станом на 7 липня до листа очікування вакцинації проти COVID-19 записалися 782 692 людини.