В Україну прилетів уже дев'ятий літак із військовою допомогою від США
В Україну прибула уже дев'ята партія військової допомоги від США з боєприпасами для Збройних сил.
Про це повідомив міністр оборони України Олексій Резніков.
За його словами, цього разу до Києва прибули понад 80 тонн боєприпасів.
Резніков зазначив, що це вже другий літак із військовою допомогою для України за добу. Раніше у Борисполі прийняли борт із Великої Британії. Там були військові товари та обладнання для військ територіальної оборони, зокрема бронежилети й шоломи.
9 лютого прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що на тлі загрози повномасштабного російського вторгнення Україна вже отримала від партнерів військову допомогу на близько 1,5 мільярда доларів.
Військова допомога від партнерів
На тлі загрози повномасштабного російського вторгнення західні партнери почали передавати Україні озброєння для захисту. Раніше в Україну вже прибули 8 партій зброї від США з понад 650 тоннами оборонного озброєння. Зокрема, українським військовим передали ручні одноразові гранатомети M141 Bunker Defeat Munition, а прикордонникам — 40 повнопривідних вантажівок Mitsubishi та різне обладнання.
Усього з 2014 року США виділили Україні понад 5,4 мільярда доларів, зокрема на оборонні цілі.
20 січня стало відомо, що США дозволили Литві, Латвії та Естонії відправляти ракети та іншу зброю американського виробництва в Україну на тлі загострення російської загрози. Про такі наміри ці країни повідомляли раніше. Озброєння Україні регулярно надає також Велика Британія.
Про готовність надати Україні зброю також заявляли Чехія, Литва та Латвія. Крім того, Естонія передала Україні мобільний шпиталь, який можна розгорнути за 20 хвилин.
Питання щодо надання Україні озброєння на тлі можливого загострення російської агресії обіцяла розглянути й Канада. ЗМІ пишуть, що ця країна перекинула в Україну «невеликий контингент» полку спеціальних операцій. 27 січня Канада заявила, що розширює свою військову навчальну місію в Україні, а 5 лютого відправила нам літак із військовою допомогою: інструкторами та нелетальним озброєнням.
Водночас Німеччина продовжує політику блокування постачання зброї Україні. Зокрема, міністерка оборони Німеччини Крістін Ламбрехт заявила в інтерв'ю Welt, що Німеччина поки не постачатиме Україні зброю. Про це також напередодні заявляв новий канцлер країни Олаф Шольц.
Проте 7 лютого українська влада отримала від Німеччини офіційний лист про намір передати п’ять тисяч захисних шоломів для військовослужбовців.