Канада перекинула в Україну «невеликий контингент» спецпризначенців — Global News
Канада перекинула в Україну «невеликий контингент» полку спеціальних операцій на тлі зосередження російських військ на кордоні з Україною та переговорів між РФ і НАТО, які нині зайшли в глухий кут.
Про це повідомляє канадське видання Global News із посиланням на свої джерела.
Наголошується, що присутність канадських спецпризначенців в Україні є частиною спроб союзників НАТО стримати російську агресію в Україні та визначити способи надання допомоги українському уряду.
За словами джерел, перед підрозділом також поставили завдання допомогти розробити плани евакуації канадського дипломатичного персоналу в разі повномасштабного вторгнення РФ.
Ні уряд, ні Збройні сили Канади офіційно не підтвердили Global News присутність цих військових в Україні. Прессекретарка Командування спеціальних операцій Ембер Біно зазначила, що канадські спецпризначенці проводять навчання, а також передають «інструкторський та лідерський досвід» українським колегам із 2020 року.
Водночас джерела Global News наголошують, що останній контингент, який вирушив до України приблизно 9 січня, не проводить навчання.
Що відбувається на кордонах України?
Начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов 21 листопада заявив, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України в січні-лютому 2022 року. За даними розвідки, біля кордонів України перебувають 92 тисячі російських військових.
Спершу в Росії інформацію про загрозу нападу на Україну називали штучно створеною істерикою. Проте вже 18 грудня у Москві продемонстрували нову риторику. Заступник голови Міністерства закордонних справ Олександр Грушко заявив, що якщо Захід не сприйматиме серйозно запропоновані Москвою «гарантії безпеки», які передбачають невступ України в НАТО, то Росія застосує «військово-технічну альтернативу».
На тлі можливого загострення російської агресії президенти США та РФ на початку й наприкінці грудня провели переговори.
А втім, за їхніми підсумками кожен лишився при своєму: у Білому домі наполягали на зменшенні напруженості з Україною та попереджали про «рішучу відповідь», натомість у Кремлі вимагали затвердження так званих гарантій безпеки з боку США та НАТО і заявляли, що Байден нібито обіцяв не розміщувати в Україні ударне наступальне озброєння.
Після цього переговори щодо «гарантій безпеки», які Москва хоче отримати від Заходу, перейшли на рівень делегацій США та Росії. Крім того, в Альянсі неодноразово стверджували, що Росія не може перешкодити Україні зблизитися з НАТО і не має права голосу в цьому питанні.
- Поділитися: