Велика Британія виділить до 10 млн фунтів на ремонт залізниці для експорту зерна з України
Уряд Великої Британії виділить до 10 мільйонів фунтів стерлінгів на ремонт залізничної інфраструктури України, щоб допомогти вивозити зерно залізницею на тлі російського вторгнення.
Про це йдеться на сайті уряду.
Більшість зерна з України експортувалось через Чорне море, однак через російське вторгнення вивозити зерно морем неможливо. Частина зерна також вивозилась залізницею, проте постійні російські атаки заважають безпечному експорту.
Тож Велика Британія вирішила виділити кошти для ремонту залізниці, щоб полегшити вивезення зерна під час війни. Також британський та український уряди обговорюють, як максимізувати пропускну здатність залізниці та забезпечити рух поїздів і зерна.
Крім того, росія не лише перешкоджає Україні експортувати її зерно, а й викрадає українське зерно та незаконно його продає. Тож Велика Британія виділить 1,5 мільйона фунтів на розробку тестування для визначення, чи було зерно, яке продається росією на світовому ринку, вкрадено в України.
«Це дозволило б світовим урядам боротися з проблемою вкраденого зерна, стримуючи активність росії та гарантуючи Україні отримання такого необхідного доходу від вирощеного зерна», — йдеться у повідомленні.
За даними Українського клубу аграрного бізнесу, в Україні зараз перебуває приблизно 20 мільйонів тонн зерна, призначеного на експорт.
Блокування портів
У Міністерстві закордонних справ України наголошують, що для безпечного розблокування українських портів необхідна міжнародна місія військово-морського флоту. Також стоїть питання, чи зможе вона відкривати вогонь, якщо рф вдасться до провокацій.
Туреччина, яка веде переговори з росією щодо розблокування українських портів, заявляла, що розглядають різні шляхи, якими українське зерно можна постачати світу — зокрема обговорюється механізм так званого зернового коридору за участі ООН, України, росії та Туреччини.
В МЗС зазначали, що станом на 21 червня не було конкретних домовленостей про проведення чотиристоронніх переговорів. Турецькі медіа писали, що на зустрічі мають узгодити механізм роботи зернового коридору. Імовірно, згідно з цим механізмом, через протоки Босфор і Дарданелли в найближчі 6-8 місяців на світові ринки поставлять 35-40 млн тонн українського зерна. Насамперед очікується вихід торгових суден, які стоять у порту Одеси.
Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу також повідомляв, що безпечний маршрут можна прокласти зонами, де немає мінного забруднення, тому необхідності розмінування чорноморського узбережжя для початку експорту немає.