Венедіктова стверджує, що доказів для оголошення підозри Порошенку достатньо

Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова заявила, що зібрано достатньо доказів для того, щоб повідомити про підозру п'ятому президенту України та народному депутату Петру Порошенку у справі про призначення Сергія Семочка заступником очільником Служби зовнішньої розвідки.

Про це Венедіктова завила у своєму відеозверненні.

Вона також додала, що санкція статті, у якій підозрюють Порошенка, передбачає покарання ‪від 7 до 10 років позбавлення волі.

«На жаль, численні недоліки та суперечності КПК надають можливість недоторканним і далі залишатися такими. Зверніть увагу, як за чинним Кримінальним процесуальним кодексом можна до безкінечності затягувати справу», — сказала генпрокурорка.

Вона нагадала, що кожен підозрюваний може мати одночасно до 5 захисників. Кожен із захисників може знайомитись із матеріалами розслідування у зручний для них час. У разі зміни захисника, у нього з'являються підстави знайомитися з матеріалами спочатку. У разі неприбуття будь-кого із захисників у підозрюваного є можливість відмовитись від участі у слідчих діях.

«Кожен захисник, приміром, має можливість подавати клопотання про відвід судді і навіть ідентичне клопотання, але іншого захисника, має бути розглянуто. А для цього основний судовий процес зупиняється, клопотання передається до системи автоматизованого розподілу справ у суді, та вже новий суддя розглядає таке клопотання», — пояснила Венедіктова.

Також генпрокурорка запевнила, що сторона захисту Порошенка протягом всього розслідування всіляко намагалась затягнути процес, ставлячи під сумнів «абсолютно все».

Раніше адвокат Порошенка Ілля Новиков заявляв, що слідство у справі Порошенка вже завершене, хоча раніше й оголошували про його продовження до 10 жовтня включно.

Завершення слідства також означає, що п’ятому президенту вже не обиратимуть запобіжний захід. Про це раніше оголосив прокурор під час слухання справи в Печерському суді Києва.

Нагадаємо, 10 червня Державне бюро розслідувань вручило підозру Порошенку у справі про призначення заступника керівника Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка. Сталося це тоді, коли він прийшов на допит у ДБР.

Натомість представник Офісу генпрокурора, який не представився, хотів вручити підозру. Порошенко та його захисники називають такі дії незаконними, посилаючись на те, що повідомляти про підозру депутату має генеральний прокурор.

А ось генеральна прокурорка Венедіктова переконує, що вона має всі законні підстави доручити іншим прокурорам здійснити письмове повідомлення про підозру. За її словами, це передбачено частиною 2 статті 481 Кримінального процесуального кодексу.

18 червня Петру Порошенку мали обирати запобіжний захід. Прокуратура спершу просила про арешт з правом застави у 10 млн грн, а потім — особисте зобов'язання. Згодом засідання суду перенесли на 1 липня, а потім зробили перерву до 8 липня.