Начальник третього відділу Управління з розслідування кримінальних правопорушень, вчинених службовими особами Держбюро розслідувань Олег Корецький заявив, що керівництво ДБР чинило тиск на нього та слідчих щодо розслідування резонансних справ, зокрема тих, де фігурує п’ятий президент України Петро Порошенко. Натомість Державне бюро розслідувань назвало заяви Корецького спекуляціями, додавши, що він планує звільнятися. А перевірка на поліграфі начебто показала, що він «зливав» службову інформацію в кримінальних провадженнях.

Так, Корецький в інтерв’ю телеканалу «Прямий» та виданням «Главком» і «Цензор.Нет» заявив, що не може «добитися від керівництва ДБР законних рішень» і «не буде терпіти тиск на себе і на слідчих». Він уточнив, що під тиском мав на увазі вказівки щодо розслідування окремих проваджень, зокрема й тих, у яких фігурує Петро Порошенко.

Корецький заявив, що 10 проваджень, у яких фігурує Порошенко, потрібно закривати. І начебто через цю позицію його відсторонили від їхніх розслідувань.

На уточнення ведучої «Прямого», хто саме чинив на нього тиск, Корецький сказав, що йдеться про виконувача обов’язків директора ДБР Олександра Соколова, його заступника Олександра Бабікова, а також колишню очільницю ДБР й нинішню генеральну прокурорку Ірину Венедіктову.

«Венедіктова, на мою думку, не сильно вникала (в суть проваджень — ред.)», — уточнив пізніше Корецький.

Раніше, нагадаємо, адвокат Порошенка Ілля Новиков оприлюднив відеозвернення Корецького, де той заявив про тиск на нього з боку неназваних «харківських».

У ДБР уже відреагували на заяви Корецького, сказавши, що це «спекуляції, оскільки Корецький планує звільнятися».

«Насамперед — через факти "зливу" службової інформації у кримінальних провадження, що знайшли своє підтвердження під час службового розслідування із застосуванням поліграфу», — додають у ДБР.

У відомстві зазначають, що Корецький «неодноразово протягом усього 2019 року звертався до прокурорів з проханням погодити підозру» Порошенку.

«За наявною інформацією, ці проєкти підозр неодноразово поверталися Офісом Генерального прокурора на доопрацювання, через що результати розслідувань ДБР у резонансних кримінальних провадженнях тривалий час були відсутніми», — додають у ДБР.

Тому в лютому 2020 року там вирішили передати розслідування найбільш важливих проваджень іншим слідчим.

На сайті Держбюро виклали окрему заяву, де стверджується, що дії Корецького можуть свідчити про «намагання одного з фігурантів кримінальних проваджень, які розслідуються ДБР, здійснювати інформаційний та політичний тиск на орган досудового розслідування». Вочевидь, мається на увазі Петро Порошенко, якого пов'язують із телеканалом «Прямий».

«Управління внутрішнього контролю ДБР перевірить інформацію, викладену в публічних заявах зазначеного працівника Бюро», — додали у відомстві.

Поділитись: