Вибори до Ради: вперше за 29 років в парламенті не буде Звягільського
Народний депутат із фракції «Опозиційний блок», 86—річний мажоритарник з Донеччини Юхим Звягільський, який є єдиним нардепом усіх восьми скликань Верховної Ради України, уперше з 1990 року не балотується на парламентських виборах. Про це повідомили у русі ЧЕСНО після аналізу списку кандидатів.
Звягільського немає в переліку кандидатів в окрузі №45 (зараз він охоплює Авдіївку та неокуповану частину Ясинуватського району Донецької області), від якого його обирали до парламенту на двох попередніх виборах (2012 та 2014 років).
Також прізвища депутата-рекордсмена не знайти серед кандидатів в інших округах і виборчих списках партій.
Звягільський має депутатський мандат безперервно з 1990 року.
Коли політика вперше обрали нардепом (тоді ще УРСР), він був директором донецької шахти імені Засядька.
На виборах 1990-го та 1994 років Звягільський балотувався в Київському виборчому окрузі в Донецьку.
1993 року був призначений першим віцепрем'єр-міністром в уряді Леоніда Кучми, після відставки якого деякий час виконував обов'язки очільника Кабміну.
У 1994-1997 роках Звягільський переховувався в Ізраїлі від українського слідства, яке підозрювало його в розкраданні держкоштів в особливо великих розмірах.
1998 року Звягільський став нардепом від округу №43 (Київський та Куйбишевський райони Донецька) як самовисуванець. 2002-го його знову обрали до парламенту, у 2006 та 2007 роках, коли діяла суто пропорційна виборча система, Звягільський проходив до Верховної Ради за списком Партії регіонів.
На виборах 2012-го знову балотувався від ПР на мажоритарці.
У Верховній Раді 7 скликання Звягільський голосував за «диктаторські закони 16 січня».
У 2014 році Звягільський знову пішов у депутати як самовисуванець у знов таки 45-му окрузі, частина якого вже була окупована проросійськими бойовиками. Вибори там відбулися лише на чотирьох дільницях, а Звягільський переміг, отримавши рекордно низьку кількість голосів – 1454.
- 20 травня відбулась інавгурація президента Володимира Зеленського. Під час промови шостий президент заявив, що розпускає парламент.
- 21 травня Зеленський підписав указ про розпуск Верховної Ради і призначив дочасні вибори на 21 липня.
- Низка депутатів оскаржила розпуск Ради, але 20 червня Конституційний суд визнав законним розпуск Ради Зеленським.