Від 2014 року в Україні близько мільйона учасників бойових дій — Резніков
Близько мільйона українців стали учасниками бойових дій за 9,5 років російсько—української війни. Міністерство оборони запевняє, що знає їхні поточні проблеми та задачі, серед них — ставлення суспільства до ветеранів.
Про це міністр оборони Олексій Резніков розповів під час VI Міжнародного ветеранського форуму «Україна. Захисники. Майбутнє».
Він зауважив, що військових хвилює отримання статусу учасника бойових дій, військово-лікарська комісія, компенсація за поранення. Міністр запевнив, що робота над цими питаннями вже триває, зокрема, зацифровування процесів зменшать кількість паперів та черг.
«Але будемо відвертими. Коли я спілкуюся з нашими воїнами у шпиталях чи нагороджую їх зоні бойових дій, вони кажуть, що найбільше ранить не бюрократія або матеріальні проблеми — найбільше ранить відчуження.
Багато співгромадян, яких захищають наші хлопці й дівчата, у повсякденному житті відділяють себе від армії, і це, на жаль, правда», — наголосив Резніков.
Він пояснив, що до ветеранів ставляться як до «інших», і це не обов’язково вороже чи зневажливе ставлення, однак це встановлює «певну ментальну дистанцію». Очільник відомства заявив, що за деякий час у кожного серед родичів чи близьких друзів будуть ветерани, тому підтримка має дуже важливе значення.
Логіка поділу має бути змінена філософією єднання. Спільна доля, спільна справа, спільна перемога. Але зміни в голові — це найскладніше. Доведеться багато зробити нам як уряду, парламенту, громадському секторуОлексій Резніков
За словами Резнікова, це, зокрема, означає, що мобілізація має бути справедливою, а медична допомога — доступною. Водночас держава має «реалістично підходити» до питання пільг і програми підтримки, а також не обіцяти «нереальне», натомість гарантувати те, що вже зобов’язана. Урядовець пояснив, що для цього буде потрібна допомога ветеранів.
Підтримка ветеранів
За даними Міністерства у справах ветеранів, кількість ветеранів та членів сімей загиблихпісля російсько-української війни може зрости з 1,2 мільйона до 5 мільйонів.
Результати соціологічної групи «Рейтинг» за січень 2023 року свідчать, що понад 90% українців довіряють ветеранам.
Окрім того, понад 90% респондентів поважають ветеранів, готові працювати з ними в одному колективі та підтримують надання пільг бізнесам, які започатковували учасники російсько-української війни.
Для підтримки ветеранів держава почала впровадження в Україні інституту помічника ветерана. До експериментального проєкту вже долучилися 9 областей та місто Київ. До обов'язків помічника ветерана входитиме індивідуальний професійний супровід у межах переходу від військової служби до цивільного життя.