До створення інституту помічника ветерана долучилися вже 9 областей і Київ

До експериментального проєкту щодо впровадження в Україні інституту помічника ветерана вже долучилися 9 областей та місто Київ.

Про це повідомило Мінреінтеграції.

Там розповіли, що днями під головуванням віцепрем’єр-міністерки Ірини Верещук відбулася робоча нарада, на якій серед іншого розглядали питання ветеранської політики.

Учасники засідання повідомили, що до проєкту зі створення інституту помічника ветерана долучені вже 9 областей і місто Київ. Водночас у 4 регіонах уже створили комісії, які проводять співбесіди з кандидатами.

Окрім цього, розробили методичні рекомендації щодо реалізації проєкту. За ними розпочали відбір кандидатів. Так, 9 громад уже провели співбесіди, і 80% кандидатів успішно їх пройшли, резюмувало Мінреінтеграції.

Хто такий помічник ветерана?

Реалізацію такого проєкту Мінветеранів анонсувало ще у квітні. До обов'язків помічника ветерана входитиме індивідуальний професійний супровід у межах переходу від військової служби до цивільного життя.

Йдеться про консультування, організаційну роботу, представлення інтересів тощо. Тобто спрямування й допомога в отриманні довідок, допомога в тому, де і як пройти програми підвищення кваліфікації або, наприклад, отримати підтвердження сертифікатом наявних навичок, куди працевлаштуватись і багато інших послуг.

У Мінветеранів розповідали, що один такий помічник відповідатиме за певну кількість ветеранів у громаді. Він має надавати супровід за всіма питаннями та потребами, які виникатимуть у ветерана. Заробітна плата помічника ветерана становитиме в середньому 16 тисяч гривень.

Майбутніх помічників ветерана готуватимуть при центрах ветеранського розвитку на базі визначених закладів вищої освіти. У партнерстві з Міносвіти будуть розроблені спеціальні навчальні програми для підготовки фахівців із супроводу ветеранів війни та членів їхніх родин.