Відтік коштів з ринків країн, що розвиваються, став найбільшим за останні 5 років — Reuters

Протягом жовтня 2018 року міжнародні інвестори вивели з ринків країн, що розвиваються (зокрема з України) близько 17,1 мільярда доларів — найбільший показник з 2013 року.

Причинами такої ситуації на світових ринках стало зростання облікової ставки в США та збільшення ризику інвестування в країни, що розвиваються.

Крім цього, на рішення інвесторів впливає невизначеність, пов’язана з торговельною війною США проти Китаю. Так, через загострення торговельної війни, міжнародні інвестори вивели з ринків Азії близько 12,3 мільярда доларів.

Як зазначається, рівень ризиковості активів прямо впливає на розмір відсоткових ставок за кредитами та іншими позиками, які залучають уряди країн, що розвиваються, зокрема України.

Так, український уряд напередодні випустив боргові облігації під майже 10%, що є значно вище, ніж відсоток за кредитами МВФ та валютними кредитами, які українські банки видають позичальникам.

Зазначимо, що наразі Україні досить складно залучати запозичення через низький рівень зацікавленості з боку інвесторів до облігацій країн, що розвиваються.

Крім цього, більшість інвесторів були невпевнені у стабільності української економіки через відсутність остаточного рішення Міжнародного валютного фонду про продовження співпраці з Україною.

Проте після оголошення фондом про нову угоду з українським урядом, ризик запозичення Україні коштів дещо знизився.

Наприкінці серпня, через відсутність фінансуванні від Міжнародного валютного фонду, Україна запозичила на зовнішньому ринку 725 мільйонів доларів під 9,1% річних, що є значно вищою ставкою, ніж за кредитами МВФ, а також борговими цінними паперами, які Україна випускала у попередні роки.

Зазначається, що частина коштів, отримана внаслідок розміщення нових облігацій, піде на покриття даного боргу на 725 мільйонів доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

19 жовтня у МВФ повідомили, що попередньо погодили нову кредитну програму для України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нова програма МВФ: чи вартує цього підвищення ціни на газ

Рішення МВФ про продовження співпраці оголосили після ухвалення урядом постанови про підвищення цін на газ для населення на 23% з 1 листопада 2019 року.

Підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня є ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.

Нагадаємо, що черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ