Висока смертність через зараження «Дельтою» спостерігається саме серед невакцинованих ㅡ головний санлікар
Згідно з даними, які надають країни, високий рівень смертності за інфікування штамом коронавірусу «Дельта» спостерігається саме серед невакцинованого населення. Серед тих, хто отримав щеплення, рівень смертності не відрізняється від показників у разі зараження іншими штамами.
Про це заявив головний санітарний лікар України Ігор Кузін в інтерв’ю «Радіо Свобода».
Він зазначив, що людина, яка має інфікування штамом «Дельта», є більш заразною та має більшу кількість вірусних часточок у верхніх дихальних шляхах.
Окрім цього, цей штам, за словами Кузіна, частіше призводить до госпіталізації пацієнтів.
«Однак щодо летальності різні країни дають різну інформацію. Найчастіше високі рівні смертності за інфікування "Дельтою" спостерігалися саме серед невакцинованого населення. У тих країнах, де більшість населення була вакцинована, цифри смертності не відрізнялися від, наприклад, штаму "Альфа"», ㅡ каже Кузін.
Головний санлікар також зазначив, що під час зараження «Дельтою» ефективність вакцин проти коронавірусу знижується на 10%.
«Але все одно захист є. І зараз ті країни, де реєструється спалах "Дельти", показують, що переважні відсотки смертності, переважні відсотки важкого перебігу ㅡ це серед невакцинованого населення», ㅡ сказав він.
Напередодні головний санлікар зазначив, що станом на 5 серпня в Україні офіційно зафіксували 143 випадки зараження штамом «Дельта». Так, інфікування підтвердили в людей у Волинській, Одеській, Тернопільській областях, а також у Чернівцях та Києві.
Що відомо про «Дельту»?
«Дельту» вперше виявили в Індії. Штам має дві ключові мутації зовнішньої «Відростки, схожі на шипи, які оточують вірусспайкової» частини вірусу, яка прикріплюється до клітин людини. ВООЗ раніше визнала його таким, що «викликає занепокоєння», адже він є більш заразним.
За даними британського Управління громадського здоров'я, штам «Дельта» у 1,6 раза заразніший, ніж штам «Уперше знайдений у Великій Британії, який теж викликав занепокоєння у ВООЗ і який взимку спричинив у Великій Британії новий спалах коронавірусуАльфа», у 2,26 раза частіше призводить до госпіталізації та у 1,45 раза частіше — до реанімації.
Водночас вакцини проти цього штаму, ймовірно, є ефективними. Але епідеміологи у США стверджують, що навіть люди, які імунізувалися проти COVID-19, можуть заражати інших штамом «Дельта».
У Всесвітній організації охорони здоров'я раніше заявили, що штам «Дельта» уже поширився щонайменше у 111 країнах світу.