У МОЗ розповіли, за якими симптомами можна відрізнити «Дельту» від інших штамів коронавірусу
У Міністерстві охорони здоров’я України кажуть, що симптоми зараження штамом «Дельта» відрізняються від симптомів, які спричиняють інші види коронавірусу.
Про це повідомляє пресслужба МОЗ із посиланням на відповідні наукові дослідження.
Зазначається, що, наприклад, лихоманка, головний біль, біль у горлі та нежить є поширеними симптомами «Дельти», водночас кашель і втрата нюху або смаку — менш поширені.
Також учені повідомляють про серйозніші симптоми, зокрема порушення слуху, шлунково-кишкові проблеми й утворення згустків крові, що призводять до загибелі тканин і гангрени.
Відповідно до дослідження, проведеного науковцями з Китаю, концентрація вірусу в крові зараженої людини від штаму «Дельта» у 1000 разів більша. Це означає, що у хворого набагато більша ймовірність виділяти вірус у зовнішнє середовище, що сприяє поширенню інфекції серед інших людей.
У МОЗ також наголошують, що ймовірність розвитку тяжкого перебігу хвороби в разі зараження штамом «Дельта» набагато вища, якщо ви не вакциновані. Якщо все-таки зараження відбулося, повністю імунізовані особи переносять хворобу безсимптомно або ж у значно легшій формі. Тому в міністерстві вкотре закликали українців вакцинуватися.
Що відомо про «Дельту»?
«Дельту» вперше виявили в Індії. Штам має дві ключові мутації зовнішньої «спайкової» частини вірусу, яка прикріплюється до клітин людини. ВООЗ раніше визнала його таким, що «викликає занепокоєння», адже він є більш заразним.
За даними британського Управління громадського здоров'я, штам «Дельта» у 1,6 раза заразніший, ніж штам «Альфа», у 2,26 раза частіше призводить до госпіталізації та у 1,45 раза частіше — до реанімації.
Водночас вакцини проти цього штаму, ймовірно, є ефективними. Але епідеміологи у США стверджують, що навіть люди, які імунізувалися проти COVID-19, можуть заражати інших штамом «Дельта».
У Всесвітній організації охорони здоров'я раніше заявили, що штам «Дельта» уже поширився щонайменше у 111 країнах світу.
- Поділитися: